Anna Zalewska: W kwietniu harmonogram podwyżek dla nauczycieli

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska zapowiedziała, że w kwietniu razem z premier Beatą Szydło poinformuje o podwyżkach dla nauczycieli i przedstawi harmonogram ich wprowadzenia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Anna Zalewska: W kwietniu harmonogram podwyżek dla nauczycieli

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

20 mar 2017 15:51


Szefowa MEN uczestniczyła w poniedziałek (20 marca) w spotkaniu z Podkarpackim Stowarzyszeniem Samorządów Terytorialnych. Na konferencji prasowej po spotkaniu Zalewska zapowiedziała przedstawienie informacji o podwyżkach. "Razem ze panią premier powiemy, w jakich latach będą te podwyżki i w jakiej wysokości" - dodała. Zapowiedziała też, że w czerwcu pokazany zostanie nowy system doskonalenia dla nauczycieli.

Poinformowała, że rozpoczęły się szkolenia dla nauczycieli z podstaw programowych". Dodała, że wydawcy piszą już nowe podręczniki, że niedługo będą występować o dopuszczenie podręczników do użytku szkolnego.

Zalewska zapewniła, że reforma nie spowoduje zwolnień nauczycieli. Jej zdaniem, jest to niemożliwe, bo prawo oświatowe nie przewiduje łączenia klas w klasie siódmej. "Kiedy mamy obecnie sześć klas szkoły podstawowej to powstałyby trzy klasy pierwsze gimnazjum. W tej chwili będą dodatkowe trzy klasy i będzie w sumie sześć klas siódmych. To są dodatkowe klasy, dodatkowe oddziały i dodatkowe miejsca pracy. Przekształcenia są po to, aby budować jednozmianowość i dodatkowe miejsca pracy" - wyjaśniła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.