Agata Duda dostanie wynagrodzenie? Jest projekt rządu

• Zgodnie z projektem przygotowanym przez PiS, Agata Duda będzie otrzymywać pensję.
• Na wynagrodzenie będą mogły liczyć byłe prezydentowe: Anna Komorowska, Jolanta Kwaśniewska oraz Danuta Wałęsa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Agata Duda dostanie wynagrodzenie? Jest projekt rządu

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

19 lip 2016 12:00


Pierwsza dama nie tylko nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia z tytułu bycia żoną prezydenta, ale również musi - wraz z przeprowadzką do Pałacu Prezydenckiego - zrezygnować z pracy. PiS jednak chce, by Agata Duda otrzymywała wynagrodzenie.

Jak podaje "Rzeczpospolita" pensja Agaty Dudy byłaby uzależniona od wynagrodzenia prezydenta i wyniosłaby 13 540 zł miesięcznie – 12 275 zł to wynagrodzenie, a 1265 zł to maksymalna kwota dodatku stażowego.

Z projektu również wynika, że wynagrodzenie otrzymają byłe prezydentowe: Anna Komorowska, Jolanta Kwaśniewska oraz Danuta Wałęsa. Dostaną po 10 tys. zł miesięcznie, z czego 9207 zł wynagrodzenia i maksymalnie 949 zł dodatku stażowego.

O przyznanie wynagrodzenia Agacie Dudzie starali się na początku roku internauci, którzy wystosowali petycję do Beaty Szydło. Jak przekonywali, pierwsza dama to jedna z najbardziej zapracowanych kobiet w kraju, a funkcja małżonki prezydenta na naszych oczach zamienia się w zawód. Więcej na ten temat czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

tokraj 2016-07-19 15:10:09

Duża przesada Żona prezydenta powinna dostawać uposażenie w wysokości tego,co straciła,czyli np połowica Dudy pensję jaką otrzymywała nauczając w szkole.Skąd pomysł dziesięciokrotności średniej emerytury.No,chyba,że na tym polega dobra zmiana (dla swoich).A czy prezes będzie dostawał podwyżkę prezydencką+premierowską+poselską?