Adrian Zandberg: Minimalna stawka godzinowa na plus, ale czas na rozmowę o podniesieniu stawki bazowej

Bardzo pozytywnie oceniam wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej. Szczerze mówiąc jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe, dlaczego tej oczywistej instytucji przez lata nie wprowadziły poprzednie rządy. OPZZ proponowało tę zmianę od lat - mówi w wywiadzie dla portalu WNP.pl Adrian Zandberg, lider Partii Razem, oceniając dwa lata rządów Beaty Szydło.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Adrian Zandberg: Minimalna stawka godzinowa na plus, ale czas na rozmowę o podniesieniu stawki bazowej

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

14 lis 2017 19:50


"Wdrożenie minimalnej stawki zapisuję temu rządowi na plus. Ale czas już na to, żebyśmy porozmawiali o podniesieniu stawki bazowej do 15 złotych. Partia Razem mówi o tym od 2015 roku, podobnie jak o istotnym zróżnicowaniu stawki w przypadku umów doraźnych i długoterminowych. Tak, żeby wprowadzić większą opłacalność zatrudniania na długotrwałe, stabilne kontrakty" - twierdzi.

Jak twierdzi, "stawka minimalna to był plaster na otwartą ranę".

"Konieczny, ale to nie jest uleczenie problemu niestabilności i uśmieciowienia zatrudnienia. Śmieciowa praca to coś, czego w dalszym ciągu doświadcza znaczna część pracowników. A rząd w tej sprawie zatrzymał się i od dwóch lat nic nie robi - udaje, że minimalna stawka godzinowa rozwiązała problem. Nie rozwiązała. W sprawie walki z uśmieciowieniem pracy mam poczucie niedosytu" - zauważa.

Więcej przeczytasz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.