900 mln zł na podwyżki dla nauczycieli akademickich

Pracownicy uczelni wyższych – zgodnie z obietnicą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – jeszcze w kwietniu otrzymają podwyżki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

900 mln zł na podwyżki dla nauczycieli akademickich

PODZIEL SIĘ


Autor: Newseria.pl

21 mar 2013 8:22


Najpóźniej na początku kwietnia uczelnie otrzymają informacje o wysokości dotacji. Największe uniwersytety mogą dostać nawet kilkadziesiąt milionów złotych.

- W tej chwili przygotowujemy już indywidualne decyzje dla wszystkich uczelni o wysokości dodatkowych środków, które mają być skierowane w formie dotacji celowej na podwyżki dla nauczycieli akademickich - zapewnia prof. Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego. - Wiem, że Uniwersytet Warszawski uzyska dodatkowo blisko 40 mln zł przeznaczonych tylko na podwyżki, Uniwersytet Jagielloński - blisko 30 mln zł. To są już znaczne środki.

W tegorocznym budżecie na ten cel przeznaczono 900 mln zł.

- O tym, w jaki sposób pieniądze zostaną dalej rozdysponowane, będą decydować przede wszystkim władze uczelni, senat, porozumienia ze związkami zawodowymi - mówi prof. Barbara Kudrycka Agencji Informacyjnej Newseria.

Oznacza to, że nie da się z góry przewidzieć, o ile wzrosną pensje konkretnych nauczycieli akademickich.

Ministerstwo zakłada jednak, że podwyżki dla osób pracujących na podstawowym etacie będą wynosić co najmniej 9 proc. Program dotacji celowych będzie kontynuowany w 2014 i 2015 r.

Docelowo pensje mają wzrosnąć o ok. 30 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.