80 proc. Polek dokładnie planuje swoje wydatki

0 0
80 proc. Polek dokładnie planuje swoje wydatki
61 proc. Polek po otrzymaniu pensji opłaca najważniejsze rachunki. /Fot. Fotolia

Większość Polek przejęła zarządzanie domowym budżetem. Jak się okazuje, robią to one lepiej od mężczyzn. Kobiety starają się też zaszczepić rozsądne gospodarowanie dzieciom.

80 proc. kobiet bardzo dokładnie planuje swoje wydatki i unika tym samym spontanicznego kupowania. Aż 72 proc. pań poszukuje tańszych produktów, dlatego chętnie korzysta z promocji. Polki są też obowiązkowe – 61 proc. z nich po otrzymaniu pensji opłaca najważniejsze rachunki.

Poza tym kobiety starają się zaszczepić rozsądne gospodarowanie finansami dzieciom.

- Wykorzystują do tego różne formy aktywizacji. W przypadku najmłodszych dzieci jest to zabawa w sklep, ale już z nastolatkami otwarcie rozmawiają o domowym budżecie – mówi Alina Stahl z Biura Informacji Kredytowej.

Szczególny nacisk jest kładziony na naukę oszczędzania wody i prądu. Przekazywanie dzieciom co pewien czas określonej kwoty ma natomiast zachęcać je do umiejętnego zarządzania pieniędzmi i odkładania ich np. na zabawkę czy grę.

Tylko 1 proc. rodziców nie troszczy się o edukację finansową swoich dzieci. Warto pamiętać, że to, czy będą one w dorosłym życiu przedsiębiorcze oraz zaradne, zależy między innymi od tego, jak wkroczą w świat finansów.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • M to tak sprawnie nie idzie ale walczę. Teraz otworzyłam konto getin up i mam zamiar korzystać ze wszystkich możliwych pakietów korzyści zęby jak najwięcej pieniędzy do mnie wróciło.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

POLECAMY W SERWISACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.