8,7 tys. zł emerytury posłanki plus 12 tys. zł to przesada?

• Posłanka PO Jolanta Hibner argumentuje, że osoby na emeryturze powinny mieć prawo dorabiać.
• Informacja ta nabiera innego wydźwięku w kontekście pobierania przez nią emerytury (8 700 zł), uposażenia poselskiego i diety poselskiej (12 000 zł razem dieta i uposażenie).
• Poseł PiS Jan Mosiński zapowiada, że jesienią parlament zajmie się tą sprawą razem z nowym prawem emerytalnym.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

8,7 tys. zł emerytury posłanki plus 12 tys. zł to przesada?

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

27 lip 2016 14:48


We wrześniu, jednym z pierwszych punktów porządku obrad parlamentu będzie prezydencki projekt emerytalny. Andrzej Duda proponuje przywrócenie wieku emerytalnego do wartości sprzed reformy rządów PO-PSL.

Rząd i większość sejmowa przygotowując tę inicjatywę legislacyjną proszą posłów, a wręcz namawiają, żeby nie pobierali świadczenia emerytalnego podczas pracy w parlamencie.

W rozmowie z "Faktem", wydanie środowe (27 lipca), posłanka PO Jolanta Hibner skrytykowała apel strony rządzącej. - Nie powinno się zabraniać emerytom dorabiania! Jak ktoś chce pracować, państwo nie powinno stawiać takich warunków - mówi posłanka, której emeryturę wysokości 8 700 zł miesięcznie przytacza tabloid.

Jak każdemu posłowi i jej przysługuje 12 tysięcy uposażenia i diety. Posłanka pobiera oba świadczenia.

Więcej czytaj w serwisie parlamentarny.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

DOROSŁA 2016-08-01 18:38:50

JAK TU CO PISAĆ,KIEDY TO NIE MA SENSU.EMERYCI MAJA RACJE GŁODOWE KIEDY NASI GURU NIE WIEDZA CO ROBIĆ Z PIENIĘDZMI.MIELI SZCZĘŚCIE ALE NIECH NIE PRZESADZAJĄ Z TYM ŻE ONI DOSTAJĄ WYSOKIE PODWYŻKI A EMERYT ŚMIESZNE.