500 zł na dziecko, Wrocław: Na wypłaty świadczeń w 2016 r. zaplanowano 292,5 mln zł

0 0
500 zł na dziecko, Wrocław: Na wypłaty świadczeń w 2016 r. zaplanowano 292,5 mln zł
Wnioski będą przyjmowane od 1 kwietnia do 1 lipca, a świadczenie będzie wypłacane z wyrównaniem od 1 kwietnia (fot.wroclaw.pl)

• Około 40 tys. rodzin we Wrocławiu skorzysta z programu "Rodzina 500 plus".
• Przewidziano wypłaty świadczeń dla ponad 65 tys. dzieci.
• W tym roku ma to kosztować 292,5 mln zł.

Program "Rodzina 500 plus" ma ruszyć z początkiem kwietnia. Wypłata nowego świadczenia będzie zadaniem samorządów, które przygotowują się do wdrożenia programu.

Jak poinformował w środę (16 marca) na konferencji prasowej dyrektor departamentu spraw społecznych Urzędu Miejskiego we Wrocławiu Jacek Sutryk, samorząd zaplanował kilka udogodnień dla mieszkańców, by mogli oni spokojnie złożyć wnioski o to świadczenie.

"Dwa z szesnastu stałych punktów przyjmowania wniosków będą pracowały od rana do godziny 20. Chodzi o to, by ci rodzice, którzy mogą zająć się tą sprawą dopiero po pracy mogli to zrobić spokojnie. Uruchamiamy również 119 mobilnych punktów przyjmowania wniosków przede wszystkim w żłobkach i przedszkolach" - powiedział Sutryk.

Czytaj też: Dzięki programowi 500+ rodzi się społeczna odpowiedzialność biznesu

Podkreślił, że wnioski będą przyjmowane od 1 kwietnia do 1 lipca, a świadczenie będzie wypłacane z wyrównaniem od 1 kwietnia.

"Chcę zaapelować, by nie śpieszyć się ze składaniem wniosków, bo będą one cały czas przyjmowane. Choć spodziewamy się i jesteśmy na to przygotowani, że zdecydowana większość rodziców zrobi to jeszcze w kwietniu" - mówił Sutryk.

Czytaj też: 500 zł na dziecko: Wnioski w programie 500+ bezpłatne. Nie można pobierać pieniędzy za ich złożenie

Jak poinformowano, we wrocławskich żłobkach i przedszkolach jest 15 tys. dzieci uprawnionych do świadczenia, stąd pomysł, by właśnie w tych miejscach również zbierać wnioski.

"Rodzic składa jeden wniosek dotyczący wszystkich dzieci, więc spodziewamy się, że w tych mobilnych punktach będzie można bez problemu zebrać dane dotyczące też starszych dzieci z danej rodziny" - powiedziała dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu Anna Józefiak-Materna.

Jak dodała, z danych MOPS wynika, że prawie 8 tys. rodzin, które korzystają obecnie z pomocy społecznej we Wrocławiu, będzie ubiegać się też o wsparcie w ramach programu 500 plus.

"Do tych rodzin w pierwszej kolejności wysłaliśmy już informacje, bo one najbardziej czekają na to wsparcie. Zdajemy sobie sprawę, że mogą mieć określone problemy z właściwym wypełnieniem wniosków, więc pomogą im w tym nasi pracownicy socjalni" - powiedziała dyrektor MOPS.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.