500 zł na dziecko jako ulga od podatku? To skłoniłoby do pracy

- Lepszym rozwiązaniem byłaby możliwość odliczenia od podatku dochodowego kwoty 500 zł na każde dziecko. Społeczeństwu zaczęłoby opłacać się pracować - twierdzi Aleksandra Świerczyńska, prezes Milkpol.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

500 zł na dziecko jako ulga od podatku? To skłoniłoby do pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpożywczy.pl/AT

www.portalspozywczy.pl

12 sie 2016 13:25


W jej opinii, efekt takiego działania byłby dużo szerszy niż „dawanie” gotówki czy bonu, który i tak stanie się przedmiotem do handlu dla pewnych grup społecznych.

- Przede wszystkim, rodziny, w których jedna lub dwie osoby pracują realnie mają więcej środków w budżecie domowym, zatem więcej wydają. W masowej skali ma to wpływ na ożywienie gospodarki poprzez wzmożoną szeroko pojętą konsumpcję. Najważniejszym elementem takiego rozwiązania, byłoby prawdopodobieństwo zmniejszenia tzw. szarej strefy oraz zaniżania wynagrodzeń rejestrowanych – mówi Aleksandra Świerczyńska.

- Społeczeństwu zaczęłoby opłacać się pracować, a do budżetu Państwa wpływało by więcej środków, oraz nie trzeba byłoby tworzyć kolejnej jednostki administracyjnej do rozliczania rozdawanych pieniędzy – dodaje prezes Milkpolu.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Paweł 2016-08-17 22:05:16

Policzcie ile trzeba by zarobić aby odliczyć taką kwotę od podatku! Matematyczni DEBILE!

ana 2016-08-16 23:20:23

Mam 3 dzieci i pracuję...jak się chce to wszystko mozna

yxyxy 2016-08-12 19:50:08

Tylko że przy dwójce dzieci trochę ciężko na początku pracować. Zwiększcie wynagrodzenia, to sie będzie Polakom opłacało pracować, a nie się czepiacie 500+