360 pracowników szpitala z Kostrzyna ma szansę na otrzymanie pensji

Pojawiła się realna szansa, że byli pracownicy szpitala w Kostrzynie nad Odrą dostaną wreszcie wynagrodzenia, na które czekają od 2007 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

360 pracowników szpitala z Kostrzyna ma szansę na otrzymanie pensji

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl

www.rynekzdrowia.pl

17 paź 2014 16:48


To właśnie w 2007 roku rozpoczęła się likwidacja powiatowego SP ZOZ. Termin jej zakończenia wielokrotnie przesuwano. Ostatni to 2017 r. Byli pracownicy wskazują, że dopiero wtedy mogliby otrzymać pieniądze. Radni powiatu gorzowskiego nie spieszyli się jednak z zakończeniem likwidacji.

Czytaj też: Policjanci zawalczą z rządem o pensje. To będzie największy pozew zbiorowy

Tymczasem, jak informuje Gazeta Lubuska, zanosi się na przełom. Byli pracownicy SP ZOZ w Kostrzynie nad Odrą mogą otrzymać pieniądze jeszcze w tym roku. W Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej doszło do spotkania starosty gorzowskiego Józefa Kruczkowskiego z przedstawicielami resortów pracy, finansów i zdrowia. Uczestniczył w nim też prezes ZUS i poseł Józef Zych. Ustalenia dla ponad 360 byłych pracowników SP ZOZ w Kostrzynie są optymistyczne.

Czytaj też: Na co Polacy wydają swoje pensje? Sprawdźcie

Powiat gorzowski mógłby otrzymać pożyczkę w wysokości 100 mln zł z budżetu państwa. Spłacałby ją przez wiele lat (mówi się nawet o rozłożeniu spłaty na okres 40-50 lat). Wciąż istnieje też możliwość umorzenia części zobowiązań SP ZOZ wobec ZUS-u, ale to będzie wynikało z przygotowywanej właśnie nowej analizy finansowej i raczej jest ostatecznością.

Dzięki temu jeszcze w listopadzie radni powiatowi mogliby podjąć uchwałę o zakończeniu procesu likwidacji SP ZOZ, co otworzy furtkę do wypłaty pieniędzy byłym pracownikom lecznicy.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.