3 mln euro na premie pracowników BASF. Wszystko dzięki pomysłom na oszczędności

Niemiecki koncern chemiczny BASF nagrodził swoich pracowników, którzy przyczynili się do powstania oszczędności.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

3 mln euro na premie pracowników BASF. Wszystko dzięki pomysłom na oszczędności

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

20 mar 2015 18:26


W ubiegłym roku firma wdrożyła prawie 23 tys. ulepszeń od pracowników na całym świecie, dzięki czemu zaoszczędzono ponad 53 miliony euro. To wynik o około 3 miliony euro wyższy w porównaniu do 2013 roku

Inwencja twórcza i siła innowacyjności ludzi z pomysłami zostały nagrodzone przez firmę BASF premiami na łączną sumę ponad 3,7 mln euro.

- Współtworzenie i świętowanie jest mottem obchodów rocznicy 150-lecia istnienia firmy BASF, a to, co udało się osiągnąć pomysłodawcom jest doskonałym przykładem pracy zespołowej. Potrzebujemy pracowników, którzy potrafią kwestionować aktualny stan rzeczy, zmieniając, upraszczając i tworząc na nowo procesy w sposób, który generuje wartość dodaną - powiedziała Margret Suckale, członek Rady Dyrektorów Wykonawczych BASF SE.

Dzięki wdrożeniu ok. 6 700 pomysłów, pracownicy zakładów BASF SE Verbund w Ludwigshafen przyczynili się do zaoszczędzenia prawie 33 milionów euro dla firmy w 2014 roku. Sukces pracowników w Ludwigshafen został nagrodzony premiami na łączną kwotę ok. 3 milionów euro.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.