12 zł brutto za godzinę. Oto propozycje Szydło i Kopacz dotyczące płacy minimalnej

Obecna premier RP, Ewa Kopacz oraz kandydatka na premiera, Beata Szydło zaproponowały podczas sobotnich (12 września) konwencji swoich partii minimalną stawkę godzinową. Obie panie mówią o stawce 12 zł brutto za godzinę.
REKLAMA
Puls HR Puls HR

12 zł brutto za godzinę. Oto propozycje Szydło i Kopacz dotyczące płacy minimalnej

PODZIEL SIĘ


Autor: portalsamorzadowy.pl

www.portalsamorzadowy.pl

12 wrz 2015 16:03


Premier RP Ewa Kopacz zapowiedziała w trakcie sobotniej (12 września) konwencji Platformy Obywatelskiej, że jeśli partia będzie rządzić, zlikwiduje umowy śmieciowe i szarą strefę, a także wprowadzi minimalną stawkę godzinową w wysokości 12 zł brutto.

- Wprowadzimy jednorodny kontrakt, który zastąpi wszystkie formy zatrudnienia. Wprowadzimy jednolitą stawkę godzinową, nie mniejszą niż 12 zł. Zlikwidujemy szarą strefę, a jednocześnie umowy śmieciowe - powiedziała premier Ewa Kopacz.

Polacy powinni zarabiać więcej

- Priorytetem naszego rządu będzie praca i płaca – powiedziała z kolei kandydatka PiS na premiera, Beata Szydło podczas konwencji tej partii w Warszawie, która również odbywa się 12 września. - Dlatego potrzebne są zmiany systemowe, zaproponowaliśmy projekt ustawy o minimalnej, godzinowej stawce wynagrodzenia - 12 zł brutto.

- Jesteśmy dziś narodem, który pracuje najwięcej, a otrzymuje w Europie jedne z najniższych wynagrodzeń. To jest problem nie tylko rozwoju gospodarczego i myślenia o pracy, to przekłada się też na nasz problem demograficzny. Jeśli nie będzie tutaj szansy na myślenie o przyszłości polskich rodzin, to młodzi ludzie będą wyjeżdżali, tak, jak dzieje się to teraz - mówiła Szydło.

Szydło mówiła, że PiS chciałoby zmiany ustawy o zamówieniach publicznych, tak, by znalazł się w niej zapis, że 40 proc. inwestycji wykonywanych lokalnie ma być realizowanych przez miejscowe firmy.

Więcej czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.