12 zł brutto za godzinę. Oto propozycje Szydło i Kopacz dotyczące płacy minimalnej

Obecna premier RP, Ewa Kopacz oraz kandydatka na premiera, Beata Szydło zaproponowały podczas sobotnich (12 września) konwencji swoich partii minimalną stawkę godzinową. Obie panie mówią o stawce 12 zł brutto za godzinę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

12 zł brutto za godzinę. Oto propozycje Szydło i Kopacz dotyczące płacy minimalnej

PODZIEL SIĘ


Autor: portalsamorzadowy.pl

www.portalsamorzadowy.pl

12 wrz 2015 16:03


Premier RP Ewa Kopacz zapowiedziała w trakcie sobotniej (12 września) konwencji Platformy Obywatelskiej, że jeśli partia będzie rządzić, zlikwiduje umowy śmieciowe i szarą strefę, a także wprowadzi minimalną stawkę godzinową w wysokości 12 zł brutto.

- Wprowadzimy jednorodny kontrakt, który zastąpi wszystkie formy zatrudnienia. Wprowadzimy jednolitą stawkę godzinową, nie mniejszą niż 12 zł. Zlikwidujemy szarą strefę, a jednocześnie umowy śmieciowe - powiedziała premier Ewa Kopacz.

Polacy powinni zarabiać więcej

- Priorytetem naszego rządu będzie praca i płaca – powiedziała z kolei kandydatka PiS na premiera, Beata Szydło podczas konwencji tej partii w Warszawie, która również odbywa się 12 września. - Dlatego potrzebne są zmiany systemowe, zaproponowaliśmy projekt ustawy o minimalnej, godzinowej stawce wynagrodzenia - 12 zł brutto.

- Jesteśmy dziś narodem, który pracuje najwięcej, a otrzymuje w Europie jedne z najniższych wynagrodzeń. To jest problem nie tylko rozwoju gospodarczego i myślenia o pracy, to przekłada się też na nasz problem demograficzny. Jeśli nie będzie tutaj szansy na myślenie o przyszłości polskich rodzin, to młodzi ludzie będą wyjeżdżali, tak, jak dzieje się to teraz - mówiła Szydło.

Szydło mówiła, że PiS chciałoby zmiany ustawy o zamówieniach publicznych, tak, by znalazł się w niej zapis, że 40 proc. inwestycji wykonywanych lokalnie ma być realizowanych przez miejscowe firmy.

Więcej czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.