12 najbardziej przereklamowanych zawodów w 2013 r.

– Ludzie nie zdają sobie sprawy, z jakim obciążeniem wiąże się wykonywanie niektórych zawodów – mówi dla Business Insider, Tony Lee, wydawca CareerCast. Stres i kiepskie perspektywy zatrudnienia stały się jednymi z ważniejszych kryteriów przy tworzeniu przez serwis CareerCast rankingu najbardziej przereklamowanych zawodów świata. Weźmy na przykład pracę chirurga. Teoretycznie dobrze płatna – ponad 311 tys. dolarów rocznie, ale... – Jeśli jesteś chirurgiem, nie masz życia. Nie ruszysz się nigdzie bez telefonu, codziennie mierzysz się z ogromnym stresem, a w twoich rękach jest ludzkie życie – tłumaczy Tony Lee. Poznajcie zatem 12 zawodów, które nie są aż tak kolorowe, jak by się mogło wydawać.

Autor: Jolanta Miśków 9 paź 2013 6:02

REKLAMA
Psycholog – średnie wynagrodzenie: 67 tys. 650 dolarów rocznie. Psychologowie mają do czynienia z bardzo trudnymi przypadkami, a ich wynagrodzenia i szanse znalezienia pracy są o wiele mniejsze niż na innych stanowiskach pracy w opiece medycznej. A więc nie tylko wykonywany zawód do łatwych nie należy, ale też odnalezienie się na rynku pracy to nie lada wyzwanie. Fot. YouTube

Puls HR Puls HR

12 najbardziej przereklamowanych zawodów w 2013 r.


REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

PK 2013-10-10 10:13:07

Zasada, jest prosta. Każdy zawód może wejść do tej listy, wszędzie znajdzie się jakiś powód do narzekania. PS: już wiem dlaczego w Polsce jest tyle pracy dla programistów!!!