Trwają rozmowy premier i ministra zdrowia z rezydentami

Trwają rozmowy rezydentów z premier Beatą Szydło, bierze w nich udział także minister zdrowia Konstanty Radziwiłł - poinformowała wieczorem wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Trwają rozmowy premier i ministra zdrowia z rezydentami

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

12 paź 2017 23:26


"Minister w tej chwili bierze udział w rozmowach, które - jak już państwo poinformowali - trwają wspólnie z panią premier" - powiedziała Szczurek-Żelazko w TVP.

Wcześniej w czwartek lekarze złożyli w KPRM list do premier Beaty Szydło, że odmawiają udziału we wspólnym zespole, który miałby do 15 grudnia rozpatrzyć postulaty protestujących i wypracować rozwiązania w służbie zdrowia; jednak wieczorem poinformowali, że zawieszają protest głodowy na czas kolejnych rozmów ze stroną rządową.

Około 20 lekarzy rezydentów od 2 października prowadzi głodówkę w hallu głównym Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Zawiesili ją w środę rano, na czas rozmów z premier, która zaproponowała m.in. powołanie wspólnego zespołu. Rezydenci wznowili protest.

Protestujący domagają się wzrostu finansowania ochrony zdrowia do poziomu 6,8 proc. PKB w trzy lata, z drogą dojścia do 9 proc. przez najbliższe dziesięć lat. Chcą też zmniejszenia biurokracji, skrócenia kolejek, zwiększenia liczby pracowników medycznych, poprawy warunków pracy i podwyższenia wynagrodzeń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.