Rozdano nagrody Kisiela. Wśród laureatów Kornel Morawiecki i Mariusz Max Kolonko

0 0
Rozdano nagrody Kisiela. Wśród laureatów Kornel Morawiecki i Mariusz Max Kolonko
- To postać z krwi i kości, człowiek o życiorysie, którego nie trzeba ozdabiać pompatycznymi przymiotnikami i zapewniać o wyjątkowości. - mówił redaktor naczelny "Wprost" Tomasz Wróblewski. (fot.:youtube.com)

Marszałek senior Sejmu Kornel Morawiecki (Kukiz'15), współtwórca i prezes Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości Dariusz Żuk oraz Mariusz Max Kolonko - zostali laureatami Nagrody Kisiela 2015. Nagrody wręczono we wtorek (22 marca) wieczorem w Warszawie.

Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej gali w Zamku Królewskim. Według organizatora gali, tygodnika "Wprost", laureaci tegorocznej edycji Nagrody Kisiela 2015 zostali wybrani w głosowaniu za pośrednictwem ankiet, które wypełniali laureaci poprzednich edycji oraz sympatycy patrona, którzy - podobnie jak w roku poprzednim - mogli zarówno zgłaszać nominacje, jak i głosować za pośrednictwem internetu.

Nagrody były przyznawane w kategoriach: polityk, publicysta i przedsiębiorca.

W kategorii polityk wyróżniono Kornela Morawieckiego.

- To postać z krwi i kości, człowiek o życiorysie, którego nie trzeba ozdabiać pompatycznymi przymiotnikami i zapewniać o wyjątkowości. To człowiek, który szedł na prawo, kiedy wszyscy szli na lewo. Był zawsze tam, skąd większość zawsze chciał uciekać. Podawał rękę bitym, prześladowanym, zaszczutym, każdemu, kto miał odwagę mówić i robić to, co podpowiadało mu serce. () Kiedy inni zasiadali przy okrągłym stole, on wciąż wskazywał na ostre kanty. I () cytując nieocenionego Kisiela - wyznawał zasadę, że poprawianie prawdy, to randka z kłamstwem. Dlatego już w wolnej Polsce nie rozumiał paktowania z ludźmi dawnego reżimu - mówił w laudacji o laureacie redaktor naczelny "Wprost" Tomasz Wróblewski.

Podkreślał, że Kornel Morawiecki ani na chwilę się nie zatrzymał, o czym tak dobitnie świadczy jego mowa inauguracyjna w Sejmie.

Odbierając nagrodę Morawiecki przytoczył anegdotę o Hindusie, który twierdził, że fortecą jego narodu jest kultura.

- A gdzie są fortece Europy? Mamy olbrzymie fortece nadziemne i podziemne, mamy lotniskowce. Dlaczego więc tak łatwo poddajemy się najazdowi nowoczesnych Saracenów, tych uchodźców z Azji, z Afryki, którzy tutaj bezkarnie nas nachodzą? - pytał.

Przekonywał, że Europie i Polsce grozi, że staną się pustynią religijną, pustynią kultury.

- Mamy literę prawa, według którego orzekamy, ale w dużym stopniu straciliśmy taką duchową siłę narodu, zagubiliśmy Boga. I trochę przypominamy Rzym, który dał światu język, dał prawo, ale stracił moralność - mówił Morawiecki. Ostrzegał przed spustoszeniem, które może wystąpić z powodu współczesnego liberalizmu i wiszącą nad nami pustką.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • Zdecydowanie Morawieckiemu się należy. Maxowi tak samo. Sensowne wybory i w pełni popieram
  • No kurcze, kpina. Kisielem sie podcierać tak nieladnie

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.