Rozdano nagrody Kisiela. Wśród laureatów Kornel Morawiecki i Mariusz Max Kolonko

Marszałek senior Sejmu Kornel Morawiecki (Kukiz'15), współtwórca i prezes Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości Dariusz Żuk oraz Mariusz Max Kolonko - zostali laureatami Nagrody Kisiela 2015. Nagrody wręczono we wtorek (22 marca) wieczorem w Warszawie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rozdano nagrody Kisiela. Wśród laureatów Kornel Morawiecki i Mariusz Max Kolonko

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

22 mar 2016 22:05


Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej gali w Zamku Królewskim. Według organizatora gali, tygodnika "Wprost", laureaci tegorocznej edycji Nagrody Kisiela 2015 zostali wybrani w głosowaniu za pośrednictwem ankiet, które wypełniali laureaci poprzednich edycji oraz sympatycy patrona, którzy - podobnie jak w roku poprzednim - mogli zarówno zgłaszać nominacje, jak i głosować za pośrednictwem internetu.

Nagrody były przyznawane w kategoriach: polityk, publicysta i przedsiębiorca.

W kategorii polityk wyróżniono Kornela Morawieckiego.

- To postać z krwi i kości, człowiek o życiorysie, którego nie trzeba ozdabiać pompatycznymi przymiotnikami i zapewniać o wyjątkowości. To człowiek, który szedł na prawo, kiedy wszyscy szli na lewo. Był zawsze tam, skąd większość zawsze chciał uciekać. Podawał rękę bitym, prześladowanym, zaszczutym, każdemu, kto miał odwagę mówić i robić to, co podpowiadało mu serce. () Kiedy inni zasiadali przy okrągłym stole, on wciąż wskazywał na ostre kanty. I () cytując nieocenionego Kisiela - wyznawał zasadę, że poprawianie prawdy, to randka z kłamstwem. Dlatego już w wolnej Polsce nie rozumiał paktowania z ludźmi dawnego reżimu - mówił w laudacji o laureacie redaktor naczelny "Wprost" Tomasz Wróblewski.

Podkreślał, że Kornel Morawiecki ani na chwilę się nie zatrzymał, o czym tak dobitnie świadczy jego mowa inauguracyjna w Sejmie.

Odbierając nagrodę Morawiecki przytoczył anegdotę o Hindusie, który twierdził, że fortecą jego narodu jest kultura.

- A gdzie są fortece Europy? Mamy olbrzymie fortece nadziemne i podziemne, mamy lotniskowce. Dlaczego więc tak łatwo poddajemy się najazdowi nowoczesnych Saracenów, tych uchodźców z Azji, z Afryki, którzy tutaj bezkarnie nas nachodzą? - pytał.

Przekonywał, że Europie i Polsce grozi, że staną się pustynią religijną, pustynią kultury.

- Mamy literę prawa, według którego orzekamy, ale w dużym stopniu straciliśmy taką duchową siłę narodu, zagubiliśmy Boga. I trochę przypominamy Rzym, który dał światu język, dał prawo, ale stracił moralność - mówił Morawiecki. Ostrzegał przed spustoszeniem, które może wystąpić z powodu współczesnego liberalizmu i wiszącą nad nami pustką.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Moropehus 2016-03-23 12:35:46

Zdecydowanie Morawieckiemu się należy. Maxowi tak samo. Sensowne wybory i w pełni popieram

Jelly 2016-03-23 04:51:58

No kurcze, kpina. Kisielem sie podcierać tak nieladnie