Nowa fabryka ASCO w Łodzi. Szykują się przyjęcia do pracy

• Ponad 30 mln zł na rozbudowę fabryki pneumatyki przemysłowej w Łodzi przeznaczyła firma ASCO, która jest częścią globalnego koncernu Emerson.
• Ukończenie inwestycji, dzięki której powstanie 200 nowych miejsc pracy, planowane jest na marzec 2017 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowa fabryka ASCO w Łodzi. Szykują się przyjęcia do pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: aw/pap

15 wrz 2016 14:08


"Już w przyszłym roku Łódź będzie siedzibą naszej największej fabryki w Europie" - podkreślił dyrektor ASCO Emea na Europę Jean-Louis Tenu, który w czwartek spotkał się z pracownikami łódzkiego oddziału ASCO i władzami Łodzi.

Jak wyjaśnił, spółka posiada obecnie siedem fabryk na tym kontynencie; w sumie na świecie działa ich 16 - dwie w Stanach Zjednoczonych, kolejne w Japonii, Singapurze, Chinach i Indiach.

Zakład ASCO istnieje w Łodzi od roku 1996. Dwa lata wcześniej firma zakupiła dawny budynek techniczny POLMO, który został zaadaptowany na cele produkcyjne. Przez kolejne lata obiekt był rozbudowywany - obecnie zajmuje obszar ponad 7 tys. m kw, a rozpoczęta niedawno rozbudowa zwiększy jego powierzchnię o kolejne 6 tys. m kw.

"Produkujemy elementy automatyki przemysłowej, np. zawory, siłowniki, wyspy zaworowe. Nasze produkty zazwyczaj nie są widoczne dla ich ostatecznego użytkownika, stanowią bowiem +serce+, które umożliwia działanie różnego rodzaju urządzeń automatycznych. Obecnie zatrudniamy 350 pracowników. Po nieomal podwojeniu powierzchni planujemy zatrudnienie w ciągu 2-3 lat dodatkowych 200 osób" - zaznaczył dyrektor operacyjny łódzkiej fabryki Dariusz Gębarowski.

Od potencjalnych pracowników firma wymagać będzie wysokich kwalifikacji. "To wiąże się z tym, że produkujemy odpowiedzialne produkty np. do stacji paliwowych, elektrowni atomowych; są one wykorzystywane w wielu miejscach newralgicznych. Pracownicy muszą mieć tego świadomość. Pożądane będzie wykształcenie techniczne, ale mamy też własny system kształcenia pracowników" - dodał Gębarowski.

"Cieszymy się, że w Łodzi rozwija się nie tylko branża informatyczna i BPO - bo takich inwestycji mieliśmy ostatnio najwięcej - ale również przemysł. Jesteśmy zadowoleni, że ASCO jest w naszym mieście od ponad 20 lat i pozwala nawiązać do tradycji przemysłowej, która stworzyła Łódź" - podkreśliła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

ASCO Numatics Sp. z o.o. w Łodzi jest jedyną fabryką tej globalnej firmy w Polsce. ASCO ma ponad stuletnie doświadczenie w sterowaniu przepływem mediów, pneumatyce siłowej, a także dostarcza szeroki zakres rozwiązań w dziedzinach przetwórstwa żywności, pakowania, przemysłu chemicznego, petrochemii, energetyki oraz przemysłu motoryzacyjnego. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

widzewiak 2017-07-03 20:15:20

Bardzo dobrze walczcie o godne stawki powodzenia...!

Pracus 2017-02-06 20:37:45

Kwalifikacje wyskie, Zarobki najnizsze. Ale pracownicy podjeli dzialania aby cos sie w koncu ruszylo.