Lekarz przez internet: Telemedycyna rozwiąże problem braków kadrowych w szpitalach?

Telemedycyna nie może zastąpić wszystkiego, ale zwiększając efektywność czasu obecnie na nią przeznaczanego, większej grupie osób dajemy możliwość korzystania z tych specjalistów, którzy są - mówi prof. dr hab. med. Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lekarz przez internet: Telemedycyna rozwiąże problem braków kadrowych w szpitalach?

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl (Bartosz Dyląg)/AT

www.portalsamorzadowy.pl

14 wrz 2017 7:25


Każdy mówi, że pieniędzy w służbie zdrowia jest za mało i powinno być więcej. Oczywiście, gdyby było więcej pieniędzy, byłoby lepiej, ale nie wszędzie. Nie na tym polega główny problem - ocenia prof. dr hab. med. Henryk Skarżyński.

Zaznacza, że głównym problemem organizacja pracy lekarza.

- W wielkim szpitalu do bloku operacyjnego, gdzie przeprowadza się 50 operacji dziennie, przypisanych jest 400-500 specjalistów. U nas pięciu specjalistów wykonuje 60-70 operacji jednego dnia - zaznacza.

Problem ten po części może rozwiązać telemedycyna.

Czytaj tez: Lekarze będą mogli dorobić w internecie

Telemedycyna nie może zastąpić wszystkiego, ale zwiększając efektywność czasu obecnie na nią przeznaczanego, większej grupie osób dajemy możliwość korzystania z tych specjalistów, którzy są - wyjaśnia.

Dotyczy do także telediagnostyki.

- Dzisiaj pacjent przechodzi parę punktów, zanim zostanie mu postawione ostatecznie rozpoznanie. Zostały wydane pieniądze pacjenta, państwa, a całej tej procedury można było uniknąć. Współpracujemy dzisiaj z 20 ośrodkami, z którymi możemy się łączyć. Lekarz może poprosić o konsultacje, my w doskonałej jakości obrazie możemy obejrzeć, co jest w uchu pacjenta, zobaczyć wyniki badań, zaordynować dodatkowe. Pacjent nie pokonuje wyboistej drogi, jak w przypadku tradycyjnego leczenia, a czas co najmniej kilku specjalistów może być wykorzystany dla innych - dodaje.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.