Co z podwyżką dla lekarzy rezydentów?

Czy to prawda, że od 1 lipca rezydenci będą zarabiać więcej o 20 - 90 zł brutto na etacie? - pytają rezydenci z OZZL w otwartym liście do wicepremiera Mateusza Morawieckiego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Co z podwyżką dla lekarzy rezydentów?

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl/AT

www.rynekzdrowia.pl

19 cze 2017 12:16


W piątek (16 czerwca) Michał Bulsa, przewodniczący Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy wysłał do wicepremiera Mateusza Morawieckiego list otwarty z pytaniem o wysokość podwyżek zarobków dla rezydentów przewidzianą przez rząd od 1 lipca.

Rezydenci pytają: "Czy to prawda, że podwyżka zasadniczego wynagrodzenia dla lekarzy rezydentów wyniesie od 1 lipca 2017 r. od 20 do 90 zł brutto miesięcznie? Jaki będzie poziom wynagrodzenia zasadniczego dla lekarzy rezydentów od 1 lipca 2017 r.?

Czytaj też: Sposób pracy i płace młodych lekarzy w Polsce to problem

Michał Bulsa przypomina zapewnienia premier Beaty Szydło wygłoszone w czasie expose dotyczące wynagrodzeń lekarzy i dodaje, że rezydenci mają nadzieję, iż "państwo polskie planuje godne wynagradzanie lekarzy rezydentów".

Rezydenci są zdania, że jeśli podwyżki wynikające ze wspomnianej ustawy rzeczywiście wyniosą od 20 do 90 zł brutto, to będą one stały w sprzeczności ze słowami wypowiedzianymi w expose. Jak przypominają rezydenci premier powiedziała: "Doceniam rolę lekarzy, muszą oni być wysoko wynagradzani".

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.