Asseco zainwestowało w polski start-up - Modulus

0 0
Asseco zainwestowało w polski start-up - Modulus
Prezes Modulus Mikołaj Dunikowski podkreślił, iż wejście do Grupy Asseco pozwoli na szybszą realizację globalnych ambicji firmy (fot.fotolia)

• Asseco Poland zainwestowało w polski start-up - spółkę Modulus, zajmującą się tworzeniem zaawansowanych rozwiązań chmurowych oraz świadczeniem usług w zakresie projektowania UI/UX.
• Jest to pierwsza tego typu inwestycja Asseco na polskim rynku.

- Dziś wiele mówi się w Polsce i na świecie o rosnącej roli start-up'ów w rozwoju produktów w sektorze nowych technologii. Asseco od dawna z uwagą przygląda się temu rynkowi w poszukiwaniu innowacyjnych produktów oraz zespołów o nieprzeciętnym potencjale. Modulus prezentuje światowy poziom i jestem przekonany, że ten zespół wniesie wiele wartości do naszej Grupy - powiedział prezes Asseco Poland Adam Góral.

Prezes Modulus Mikołaj Dunikowski podkreślił, iż wejście do Grupy Asseco pozwoli na szybszą realizację globalnych ambicji firmy.

Modulus - ekspercki software house z Krakowa, dostarcza innowacyjne rozwiązania IT w zakresie Software as a Service (SaaS), platform cloud'owych (PSaaS), oraz usługi z zakresu projektowania User Interface (UI) oraz User Experience (UX).

Czytaj też: Polskie start-upy zwiększają zatrudnienie

Inwestycja jest konsekwencją realizacji strategii rozwoju własnych innowacyjnych produktów informatycznych oraz zaawansowanych usług IT związanych z projektowaniem i wdrażaniem systemów informatycznych.

Zakup udziałów w spółce Modulus wpisuje się w strategię Asseco, koncentrującą się na rozwoju przez akwizycje oraz tworzenie innowacyjnych rozwiązań.

Asseco Poland specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie (wg rankingu Truffle100 2014). W 2015 r. przychody grupy wyniosły 7,26 mld zł.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Korzystaliście kiedykolwiek z Platform Startowych? Chciałbym się dowiedzieć jak działa się z np Technoparkiem w Kielcach? Ich oferta wygląda imponująco.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.