WKG 2017. Młodzi przedsiębiorcy na starcie muszą pokonać mentalną blokadę

Pokonanie bariery mentalnej, która blokuje wyjście ze swoim pomysłem w świat. Od tego - zdaniem Łukasza Siemieniuka, partnera zarządzającego na region Białystok i Lublin Inkubatorów AIP, dyrektora regionalnego działu Growth w Business Link Polska - młodzi start-upowcy muszą zacząć przygodę z biznesem.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

WKG 2017. Młodzi przedsiębiorcy na starcie muszą pokonać mentalną blokadę

PODZIEL SIĘ


Autor: KDS

www.pulshr.pl

8 paź 2017 8:25


Jak podkreśla Siemieniuk, już na pierwszych spotkaniach w Inkubatorach AIP starają się pomóc niedoświadczonym przedsiębiorcom wyjść z szuflady ze swoim pomysłem. - Drugi aspekt, z jakim mają problem, to całe zaplecze techniczne. Chodzi tu o wszelkie działania prawne, księgowe czy pomoc w dostępie do sprzętu - wyjaśnia Siemieniuk.

Pytany o to, co jest najważniejsze w start upach - człowiek czy pomysł, szczerze stwierdził, że nie ma prostej odpowiedzi. - Trzeba znaleźć złoty środek między tymi elementami. Jedno bez drugiego nie będzie dobrze funkcjonowało - podkreśla. 

Wskazuje też na dużą rolę "aniołów biznesu", od których młodzi ludzie mogą się uczyć. - Zapewniają wsparcie merytoryczne, ukierunkowują przyszłych przedsiębiorców. Co ważne, zapewniają kapitał, który pozwala wystartować na zupełnie innym poziomie - podsumowuje Siemieniuk. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Jan 2018-02-19 17:40:51

Doradztwo gościa który całe życie pracuje w jednej firmie - przedsiębiorca jak się patrzy