Witold Waszczykowski: Będziemy wspierać polskie start-upy

• W 2017 roku położymy nacisk na promocję Polski jako kraju kreatywnego i innowacyjnego  - zapowiedział w expose szef MSZ Witold Waszczykowski.
• Będziemy wspierać polskie start-upy, dużo uwagi poświęcimy też zielonym technologiom - dodał.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Witold Waszczykowski: Będziemy wspierać polskie start-upy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

9 lut 2017 11:18


"Wspieranie polskich przedsiębiorstw za granicą należy do priorytetowych zadań polskiej dyplomacji. Służy temu m.in. rozbudowa sieci naszych placówek dyplomatycznych na świecie" - powiedział Waszczykowski w Sejmie.

Ocenił, że choć polskie firmy są coraz lepiej przygotowane, by stawiać czoła międzynarodowej konkurencji, to jednak pomoc dyplomatyczna jest często niezbędna dla ich zaistnienia na nowym rynku. Jak wskazał szef MSZ, często jest też "jedynym orężem w przypadkach nieuczciwych i dyskryminacyjnych praktyk".

"W 2017 roku położymy nacisk na promocję Polski jako kraju kreatywnego, innowacyjnego. Będziemy wspierać polskie start-upy w nawiązywaniu kontaktów na rynkach zagranicznych. Naszym celem jest także aktywizacja współpracy polskich i światowych ośrodków naukowych. Takie działania zainicjowałem już w ubiegłym roku odwiedzając na czele misji gospodarczych ważne ośrodki, takie jak w Seattle w USA i w Vancouver w Kanadzie" - powiedział Waszczykowski.

Czytaj też: Polski Fundusz Rozwoju będzie "wypychał" polskie start-upy za granicę

"W ramach promocji gospodarczej dużo uwagi poświęcimy zielonym technologiom, zwłaszcza podczas Forum Energii w Wiedniu oraz w trakcie przygotowań konferencji klimatycznej COP24 w Polsce w 2018 roku" - dodał.

Szef MSZ podkreślił, że MSZ prowadzi wysiłki na rzecz zwiększenia udziału polskich firm w przetargach i projektach organizacji międzynarodowych, których Polska jest członkiem. "W coraz większym stopniu angażujemy się też we wsparcie działalności międzynarodowej samorządów gospodarczych i terytorialnych. Szczególne miejsce pośród tych działań zajmować będzie poparcie dla starań Łodzi o organizację EXPO w 2022 r." - dodał Waszczykowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.