Startuj z Mazowsza: Rusza konkurs dla start-upów

Samorząd województwa ogłasza konkurs „Startuj z Mazowsza”, który ma finansowo wesprzeć mazowieckie start-upy, ale też zachęcić kolejnych ludzi do realizowania ich unikatowych pomysłów. Termin na zgłoszenie upływa 30 marca 2018 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Startuj z Mazowsza: Rusza konkurs dla start-upów

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

2 mar 2018 14:25


W konkursie docenione będą nowe produkty i usługi, które mają szansę na ich szersze wykorzystanie (przez scale-up, czyli tzw. skalowanie).

Na laureatów czeka m.in. 20 tys. zł brutto za pierwsze miejsce, 15 tys. zł za drugie i 10 tys. zł za trzecie. Poza tym mogą liczyć na doradztwo (w tym bezpłatne konsultacje u partnerów konkursu), udostępnienie kontaktów do podjęcia współpracy, ale też pomoc w zakresie wdrożenia innowacyjnego rozwiązania i promocję.

- Bardzo cieszymy się, że nasza fundacja, której misją jest edukacja w zakresie własności przemysłowej, została partnerem konkursu. Zamierzamy wesprzeć uczestników konkursu szkoleniem na temat własności intelektualnej i przemysłowej, natomiast zwycięski start-up będzie mógł skorzystać w ramach nagrody z doradztwa Kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi - mówi Gabriela Małecka, dyrektor Fundacji JWP Pomysł Patent Zysk.

Konkurs przeznaczony jest dla młodych firm z terenu całego województwa o atrakcyjnym lub unikalnym modelu biznesowym, które mogą pochwalić się innowacyjnymi rozwiązaniami (produktami bądź usługami).

- Zależy nam szczególnie na małych firmach, które funkcjonują stosunkowo krótko na rynku, ale które mają świetne pomysły, wykorzystują nowe technologie - po to, aby ich pomysł wdrożyć, a także, by mogły z nich korzystać też te większe firmy. Coraz częściej duże przedsiębiorstwa ukierunkowują swoje działania na współpracę ze start-upami, dostrzegając w nich potencjał innowacyjny, którego nie są w stanie wygenerować we własnych strukturach - wyjaśnia Aleksandra Szwed, zastępca dyrektora departamentu rozwoju regionalnego i funduszy europejskich w urzędzie marszałkowskim.

W Polsce środowisko startupowe skupione jest głównie wokół pięciu aglomeracji - najintensywniej rozwija się w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Trójmieście. W zeszłym roku powstał nawet przewodnik dla początkujących przedsiębiorców „Warszawa - miasto startupów”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.