Portal dla start-upów: Powstał serwis dla innowacyjnych firm z sektora MŚP

Polski Fundusz Rozwoju uruchomił serwis internetowy dla innowacyjnych firm z sektora MŚP szukających wsparcia w ramach programów publicznych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Portal dla start-upów: Powstał serwis dla innowacyjnych firm z sektora MŚP

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/MN

12 wrz 2017 15:13


• Młodzi przedsiębiorcy będą mogli na startup.pfr.pl znaleźć m.in. informacje na temat potencjalnych inwestorów czy źródeł finansowania.

• Za pośrednictwem portalu można znaleźć dostępne instrumenty dla projektów na każdym etapie rozwoju.

• Na stronie portalu prezentowana jest w przejrzysty sposób "mapa narzędzi wsparcia".

Jak podał PFR we wtorkowym komunikacie, strona internetowa startup.pfr.pl prezentuje ofertę Grupy PFR dla młodych, innowacyjnych firm oraz wysokotechnologicznych przedsiębiorstw z sektora MŚP, poszukujących kapitału. "Bez względu na to, czy firma poszukująca wsparcia jest w fazie pomysłu i potrzebuje weryfikacji rynkowej przydatności produktu, szuka inwestora lub innych źródeł finansowania, czy też rozważa ekspansję zagraniczną - na startup.pfr.pl znajdzie przydatne i aktualne informacje" - napisano.

Jak podkreślono, za pośrednictwem portalu można znaleźć dostępne instrumenty dla projektów na każdym etapie rozwoju - od fazy pomysłu aż po ekspansję zagraniczną.

Czytaj też: Masz pomysł na biznes? Ministerstwo pomoże go zrealizować

"W ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju jednym z kluczowych elementów jest wzrost innowacyjności, wartości dodanej polskiej gospodarki. We współpracy z wchodzącymi w skład Grupy PFR instytucjami rozwoju, m.in. z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, realizujemy łącznie ponad 30 inicjatyw wspierających tworzenie ekosystemu innowacji w Polsce. Finansowanie innowacji jest jednym z naszych priorytetów" - wskazał cytowany w komunikacie prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Dodał, że na stronie portalu prezentowana jest w przejrzysty sposób "mapa narzędzi wsparcia", jakiego fundusz udziela innowacyjnym przedsiębiorstwom.

W ramach oferty Grupy PFR, jak podkreślono, dla start-upów dostępne są produkty Polskiego Funduszu Rozwoju, PFR Ventures, PARP, BGK, ARP oraz PAIH, pogrupowane według potrzeb i etapu rozwoju firmy. Dodatkowo na startup.pfr.pl stworzona została także mapa ułatwiającą nawigację po publicznym ekosystemie innowacji funkcjonującym w Polsce.

Czytaj też: Polskie start-upy rozwijają się i zaczynają zarabiać

"Powstanie strony jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez środowisko start-upów. Oferta instytucji publicznych w obszarze wsparcia rozwoju innowacji - finansowego, edukacyjnego i doradczego - powiększyła się w ostatnich latach na tyle, że pojawiła się potrzeba jej uporządkowania i spersonalizowania" - zaznaczyła Eliza Kruczkowska, dyrektor ds. rozwoju innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju.

Polski Fundusz Rozwoju to grupa instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych, inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.