Polski startup Billon otrzyma 100 tys. dol. dofinansowania z USA

Polska firma technologiczna Billon odpowiedzialna za system natychmiastowych płatności wykorzystujący technologię rozproszonego rejestru otrzyma 100 tys. dol. z amerykańskiego funduszu dla startupów Fintech 71. Środki będą przeznaczone na rozwój rozwiązań w USA.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polski startup Billon otrzyma 100 tys. dol. dofinansowania z USA

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

13 wrz 2017 20:32


• Jesienią na polskim rynku ma ruszyć platforma e-commerce korzystająca z technologii Billon do obsługi sklepów internetowych i przesyłania indywidualnych dotacji przeznaczonych dla streamerów, blogerów i fundacji.

• Rozwiązania Billon sprawiają, że cyfrowe transakcje stają się opłacalne nawet dla najmniejszych kwot.

Jak podała firma w komunikacie prasowym, Billon zakwalifikował się do programu jako jedyna polska spółka. Wcześniej startup uzyskał również 2 mln euro w ramach programu Komisji Europejskiej Horyzont 2020.

Oprócz dofinansowania nagrodą dla startupu jest udział w nadzorowanym przez Accenture programie akceleracyjnym, w ramach którego przedstawiciele Billona spędzą 10 tygodni w Columbus w stanie Ohio, gdzie będą pracować z mentorami z firm Visa, Mastercard, Prudential i Santander.

W USA Billon spotka się również z ponad 20 amerykańskimi funduszami inwestycyjnymi oraz firmami FMCG i ubezpieczeniowymi zainteresowanymi wdrożeniem rozwiązań startupu.

"Stany Zjednoczone to rynek, na którym wciąż dominują płatności gotówką i czekami. Jedziemy do USA, żeby przedstawić bankom technologię pozwalającą na podjęcie skutecznej walki o płatności cyfrowe. Rozwiązania Billon sprawiają, że cyfrowe transakcje stają się opłacalne nawet dla najmniejszych kwot. Fintech 71 to idealny partner do zwiększenia widoczności naszych rozwiązań w USA" - podał w komunikacie prasowym David Putts, dyrektor zarządzający rozwojem międzynarodowym Billona.

Jesienią na polskim rynku ma ruszyć platforma e-commerce korzystająca z technologii Billon do obsługi sklepów internetowych i przesyłania indywidualnych dotacji przeznaczonych dla streamerów, blogerów i fundacji. Do korzystania z platformy nie będzie potrzebne konto bankowe ani karta płatnicza. Z tej samej technologii korzysta już Philip Morris International, wypłacający za jej pomocą do nagrody motywacyjne.

"Przewagą naszych rozwiązań jest szybkość ich wdrożenia. Banki, firmy czy sklepy internetowe mogą zacząć używać technologii Billon do przesyłania wypłat i płatności online w ciągu zaledwie kilku dni. Liczę, że w USA, podobnie jak w Polsce i Wielkiej Brytanii, Billon zintegruje się z bankomatami i punktami stacjonarnymi, dzięki czemu wszędzie będzie można wygodnie wpłacić i wypłacić pieniądze" - powiedział Andrzej Horoszczak, założyciel i prezes Billon.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.