Laparo, start-up wyróżniony na European Start-up Days, dociera już do 56 państw

Laparo to spółka specjalizująca się w projektowaniu i produkcji urządzeń do treningu coraz popularniejszej chirurgii laparoskopowej. W ub. roku została wyróżniona podczas European Start-up Days w kategorii "For human. Biotechnologia, medycyna". Odwiedziliśmy firmę po 9 miesiącach od tego wydarzenia. Jest w czasie przeprowadzki, bo tak się powiększyła, że nie mieści się w dotychczasowej siedzibie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Laparo, start-up wyróżniony na European Start-up Days, dociera już do 56 państw

PODZIEL SIĘ


Autor: gp

21 lut 2018 11:50


- Na European Start-up Days w 2017 r. zaprezentowaliśmy nasz unikalny w Polsce projekt. Poznaliśmy dużo osób. ESD to ciekawe, duże wydarzenie - mówi Mateusz Juszczak, założyciel medycznego start-upu z Wrocławia i jego szef, dodając, że impreza w Katowicach pomogła Laparo pod kontem wizerunkowym. - Wcześniej nie udzielaliśmy się w świecie start-upów. Po ESD nasza działalność pojawiła się w Polsce. Zapraszano nas w różne miejsca.


Laparo powstało z pomysłu, który pięć lat temu zakiełkował w głowie kilku zapaleńców medycyny. Wówczas jeszcze studiowali. - Postanowiliśmy, że będziemy wolontariuszami w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu - przybliża nam kulisy powstania Laparo Radosław Nowosielski, wiceprezes star-upu. - Wtedy pierwszy raz zetknęliśmy się z laparoskopią.

Po zapoznaniu się z tematem zauważyli, że na rynku brak narzędzi do trenowania operacji małoinwazyjnych. - Pomysł dojrzewał, aż w końcu się zdecydowaliśmy. Powstał business plan i zaczęliśmy pracować - dodaje współzałożyciel Laparo.

W tym roku European Start-up Days - największe tego rodzaju wydarzenie w naszej części Europy - odbędą się 15-16 maja w katowickim Spodku. Dwa dni pełne wrażeń, zdarzeń, inspiracji. Ponad 50 prelegentów, 300 start-upów, ponad 2500 uczestników. Czytaj więcej.

Czytaj także:
Start-up ChallengeRocket wyróżniony podczas European Start-up Days ambitnie patrzy na USA
Gradis rok po Start-up Challenge. Dostali wsparcie z NCBiR

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.