Kilkadziesiąt startupów zainteresowanych programem Pilot Maker

• Kilkadziesiąt startupów zgłosiło dotąd zainteresowanie udziałem w programie Pilot Maker, w ramach którego ich innowacyjne rozwiązania mogą być wdrożone przez duże firmy: Tauron, Kross i Amplus.
• W pierwszej rundzie weźmie udział 15 startupów. Nabór potrwa do końca lutego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kilkadziesiąt startupów zainteresowanych programem Pilot Maker

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

13 lut 2017 15:05


Przedsięwzięcie ma pobudzić współpracę korporacji z innowacyjnymi startupami, prowadząc do opracowania i wdrożenia nowatorskich rozwiązań. Trzej partnerzy programu: producent i dystrybutor energii (Tauron), wytwórca rowerów (Kross) oraz producent i dystrybutor świeżych owoców i warzyw (Amplus) określili najważniejsze obszary, w których potrzebują innowacji, licząc na współpracę z dynamicznymi startupami.

W poniedziałek (13 luty) przedstawiciele firm zainteresowanych udziałem w projekcie spotkali się w Katowicach z pomysłodawcami przedsięwzięcia, partnerami korporacyjnymi i ekspertami. W spotkaniu wzięło udział ponad 60 startupów, które uczestniczyły w tzw. sesji Speed Dating, czyli cyklu 15-minutowych spotkań, podczas których można było np. omówić pomysły z przyszłymi partnerami jeszcze przed ich formalnym zgłoszeniem do programu.

Realizatorzy programu Pilot Maker spodziewają się, że spotkanie to zaowocuje kolejnymi zgłoszeniami ze strony startupów zainteresowanych udziałem w przedsięwzięciu. Zakwalifikowane do udziału podmioty otrzymają do 200 tys. zł finansowania i 50 tys. zł na warsztaty oraz tzw. dedykowany mentoring, czyli szerokie wsparcie eksperckie przy wypracowywaniu i wdrażaniu swojego rozwiązania.

Pierwsza runda programu, do której nabór potrwa do końca lutego, ruszy w marcu. Weźmie w niej udział pierwszych 15 startupów. Kolejne nabory zaplanowano do końca kwietnia oraz do końca czerwca br. Zainteresowanie przedsięwzięciem już teraz jest duże.

"Spłynęło już do nas kilkadziesiąt zgłoszeń, które są w fazie oceny. W związku z dużym zainteresowaniem zwiększyliśmy liczbę ekspertów zaangażowanych po stronie dużych przedsiębiorstw, by przyspieszyć proces wstępnej selekcji" - poinformowała w poniedziałek kierująca programem Pilot Maker Magdalena Jackowska-Rejman z firmy techBrainers.

Jej zdaniem duże zainteresowanie poniedziałkowym dniem informacyjnym, a także rosnąca liczba wejść na stronę internetową www.pilotmaker.pl i liczne telefony od potencjalnych zainteresowanych pozwalają spodziewać się wielu zgłoszeń do programu.

Program akceleracji Pilot Maker jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Przedsięwzięcie wygrało blisko 6 mln zł dofinansowania w konkursie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Jego celem jest opracowanie rozwiązań, które będą mogły być wdrożone w dużych przedsiębiorstwach.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.