European Start-up Days: Oto najciekawsze start-upy w Polsce

W czwartek (11 maja) podczas European Start-Up Days, imprezy towarzyszącej IX Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu, wręczono nagrody w konkursie „European Start-Up Challenge”. Spośród 100 start-upów, wybrano 6 najciekawszych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

European Start-up Days: Oto najciekawsze start-upy w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

11 maj 2017 20:41


European Start-Up Days to inicjatywa integrująca młodych, kreatywnych przedsiębiorców z ekspertami, biznesmenami, prezesami polskich i zagranicznych przedsiębiorstw, ludzi z pasją i innowacyjnym podejściem do biznesu.

- Europejski Kongres Gospodarczy i druga edycja European Start-up Days to hitowe wydarzenia. Dzięki nim można miksować dojrzały biznes z młodym – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Dyskusje wśród 50 panelistów, 300 zaproszonych start-upów to dowód na to, że warto angażować się w to, co robicie - dodaje.

Celem European Start-Up Days jest realne zderzenie ze sobą dwóch światów: start-upów i dużego biznesu oraz to, żeby z tego zderzenia wyszły konkretne projekty. Druga edycja wydarzenia wynika z naturalnej konsekwencji. Rok temu impreza przyciągnęła 2 tys. uczestników i okazała się dużym sukcesem. W tym roku nie było inaczej.

- Europejski Kongres Gospodarczy organizujemy po to, by umożliwić spotkania biznesu, w efekcie których powstają konkretne projekty. Jestem przekonany, że wiele firm wyniesie coś z tego wydarzenia, w tym także my - Grupa PTWP – podkreśla Wojciech Kuśpik, prezes PTWP.

- Wierzę, że to, co robicie ma ogromny sens. Moją misją jest pomoc – mówi Eliza Kruczkowska, dyrektor ds. rozwoju innowacji z Polskiego Funduszu Rozwoju. – Nawet jeśli dzisiaj nie odbierzecie nagrody, to wierzcie w siebie i nie poddawajcie się – dodaje.

- Byłem dzisiaj na standach i oglądałem prezentujące się start-upy. Jestem pod sporym wrażeniem. To niesamowite, że Polska przechodzi transformację. Do Doliny Krzemowej nam daleko, ale naprawdę warto robić start-upy. Trzymamy kciuki za wasze sukcesy – komentuje Dariusz Żuk, prezes Business Link Poland.

Wśród 100 start-upów wybrano najciekawsze, które zaprezentowały się podczas European Start-Up Challenge w Katowicach. Podzielono je na określone kategorie, związane m.in. z telekomunikacją, human resources, przemysłem czasu wolnego czy robotyką i automatyzacją. 

- Do konkursu zgłosiło się 170 start-upów. Wybraliśmy osiemnaście najciekawszych. Nie było łatwo – mówi Małgorzata Bonikowska, prezes ThinkTank i Centrum Stosunków Międzynarodowych. - Głównym celem konkursu jest promocja przedsiębiorczości. Chodzi również o to, by wspierać kreatywność – dodaje.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Tomasz 2017-05-12 12:56:39

Zastanawiam się czy uczestnictwo start-upów w takiej imprezie ma większy sens ? Jeśli młoda firma nie zabezpieczyła odpowiednio swojego pomysłu to bardzo łatwo coś skopiować lub zmodyfikować. Druga sprawa to pieniądze... Każdy chce zarobić i pomysłodawca jak i inwestor, czy przypadkiem nie jest tak że młode firmy dostają oferty od inwestorów typu pieniądze za ponad 50 procent udziałów? A to jest już przejęcie kontroli nad firmą gdzie pomysłodawca staje się pracownikiem inwestora. Widać też ze banki próbują również zarobić na udzielaniu kredytów a to już jest b.duże ryzyko dla młodych firm ponieważ banki zazwyczaj żądają zabezpieczeń na nieruchomościach. No cóż ... hm. Wydaję mi się ogólnie że jest to impreza raczej na zasadzie kto kogo bardziej zrobić w ch... :) Pozdrawiam

Wojtek 2017-05-12 09:18:53

Te wyróżnienia to chyba przyznano na podstawie suchych opisów przed imprezą, bo prezentacje na żywo kilka firm miało dużo ciekawszych, a i pomysły bardziej innowacyjne się zdarzały.