Drony wspierane przez sztuczną inteligencję. Start-up Sky Tronic współpracuje z dużym biznesem

Autorzy rozwiązania wspierającego sztuczną inteligencją lot bezzałogowych statków powietrznych, których pomysł dostrzeżono na European Start-up Days 2017 (ESD), tworzą teraz dla Grupy Pietrucha nową konstrukcję drona. Współpracują też ze służbami ratowniczymi Dolnego Śląska, aby w przyszłości nieść pomoc w poszukiwaniach zaginionych i poszkodowanych w Karkonoszach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Drony wspierane przez sztuczną inteligencję. Start-up Sky Tronic współpracuje z dużym biznesem

PODZIEL SIĘ


Autor: GP

23 lut 2018 12:10


- Nasze uczestnictwo w European Start-up Days 2017 wspominamy bardzo miło - mówi Justyna Gudaszewska, członek zarządu i współzałożycielka wrocławskiego start-upu Sky Tronic. - Udało nam się nawiązać współpracę z producentem latających skuterów Skynamo Aerospace. W efekcie wdrażamy rozwiązanie, które pozwoli stabilizować lot skutera - hoverbike'a - w trudnych warunkach atmosferycznych i w zależności od wagi pilotów.

Zespół skupia się teraz na testowaniu małego autonomicznego drona w ramach programu Startup Spark, który zbliżył Sky Tronic do Grupy Pietrucha. Przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji i dystrybucji produktów z tworzyw sztucznych stosowanych w sektorze inżynierii lądowej i wodnej może takiego drona używać np. do monitorowania prac na wałach przeciwpowodziowych oraz do wspomagania akcji ratowniczych.

Po pomyślnych testach zespół badawczy, czyli dr inż. Michał Lower i dr inż. Bogusław Szlachetko, planuje wdrożenia opracowanego systemu nie tylko w strukturach Grupy Pietrucha, ale i innych sektorach gospodarki.

Sky Tronic nawiązał także współpracę ze strażą pożarną we Wrocławiu, OSP w Roczynach oraz z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Karkonoszach. System będzie mógł być wykorzystany w akcjach ratowniczych. Będzie mógł zostać użyty np. do transportu wyposażenia ratunkowego w trudno dostępne miejsca.

* * *
W tym roku European Start-up Days - największe tego rodzaju wydarzenie w naszej części Europy odbędzie się 15-16 maja w katowickim Spodku. Dwa dni pełne wrażeń, zdarzeń, inspiracji. Ponad 50 prelegentów, 300 start-upów, ponad 2500 uczestników. Czytaj więcej.

Czytaj także:
Start-up ChallengeRocket wyróżniony podczas European Start-up Days ambitnie patrzy na USA
Gradis rok po Start-up Challenge. Dostali wsparcie z NCBiR
Dzięki nim lekarze mogą potrenować operacje. Biznes dobrze się rozwija

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.