Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol

Głosowanie zakończono


  • POPIERAM (382)
  • NIE POPIERAM (158)

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol została nominowana w konkursie "Top Pracodawcy Polski Wschodniej". Konkurs przeprowadzany jest przez grupę PTWP, organizatora Wschodniego Kongresu Gospodarczego, oraz portal PulsHR.pl.

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie jest największą polską spółdzielnią mleczarską i jednym z dwudziestu największych przetwórców nabiału w Europie. Jako pierwszy podmiot skupowy w Polsce przekroczyła granicę 1,5 mld litrów skupionego mleka. Rok 2016 zamknęła rekordowym skupem 1 miliarda 650 milionów litrów mleka. To blisko 5 milionów litrów mleka dziennie od ponad 11 300 producentów. Nad procesami produkcyjnymi i sprzedażowymi czuwa ponad 2,3 tys. pracowników.

Produkty Mlekpolu powstają w 12 nowoczesnych i wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych w: Grajewie, Zambrowie, Mrągowie, Kolnie, Sejnach, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu, Gorzowie Wielkopolskim i Suwałkach. Ponadto, firma prowadzi prace związane z budową zakładu produkcji sproszkowanych produktów mleczarskich w Polsce. Produkowane będą tam m.in. białka serwatkowe o dużej czystości i produkty z linii baby food. Zatrudnienie w nowej proszkowni znajdzie co najmniej 160 osób. Potrzebne będą osoby dobrze wykwalifikowane, m.in. programiści, informatycy, osoby zajmujące się obsługą i sterowaniem maszyn. Proszkownia w Mrągowie najprawdopodobniej ruszy na przełomie lat 2018/19.

SM Mlekpol, chcąc zapewnić dynamiczny rozwój, stale dba o doskonalenie swoich pracowników. W związku ze stosowaniem najnowocześniejszych technologii przerobu surowca, Spółdzielnia stawia ogromny nacisk na rozwój i doskonalenie kadry specjalistów przemysłu mleczarskiego. Pracownicy mają możliwość uczestnictwa w licznych szkoleniach podnoszących ich kwalifikacje zawodowe oraz kursach pozwalających na zdobycie uprawnień do wykonywania prac na danych stanowiskach. Spółdzielnia organizuje także wyjazdy studyjne – spotkania ze specjalistami pracującymi w podobnych obszarach i zmagającymi się z tego samego rodzaju problemami.

Poza polityką szkoleniową, SM Mlekpol stara się dbać o pracowników również poprzez rozbudowany pakiet świadczeń socjalnych. Spółdzielnia będąc udziałowcem Uzdrowiska w Ciechocinku daje możliwość korzystania z usług Sanatorium „Pod Tężniami”. Każdego roku organizowane są wycieczki turystyczne, wyprawy na spływy kajakowe, wyjazdy do teatru, filharmonii, bale karnawałowe, międzyzakładowy turniej piłki nożnej, karnety na basen. Pracodawca nie zapomina również o dzieciach pracowników, organizując bale choinkowe, rozdając paczki świąteczne, oferując kolonie letnie oraz atrakcyjne wyjazdy. Każdy pracownik może liczyć na preferencyjne warunki zakupów własnych wyrobów w sieci sklepów Mazurski Smak, a w razie wystąpienia nieszczęśliwych wypadków na wsparcie finansowe.

Zaplecze biurowo-socjalne jest na bieżąco modernizowane tak, aby kadra pracowała w dogodnych warunkach. Ma zapewnione meble biurowe o wysokim standardzie oraz nowoczesny sprzęt IT.

Mlekpol wspiera także edukację młodych. We współpracy ze starostwem powiatowym i Zespołem Szkół Zawodowych w Mrągowie planuje uruchomić nowy kierunek kształcenia w dziedzinie przetwórstwa mleczarskiego. Dodatkowo, od lat firma prowadzi ścisłą współpracę z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim. Mlekpol jest w trakcie powołania Fundacji wspierającej finansowo uczestników studiów doktoranckich. Będzie to program skierowany do młodych, stojących u progu kariery badaczy, którzy mogą wykazać się sukcesami w swojej dziedzinie nauki.

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol, w ramach współpracy z lokalną społecznością, czynnie uczestniczy w spotkaniach, konkursach, które mają na celu promocję spożycia mleka i produktów nabiałowych, a także wytworzenie przyjaznego charakteru marki, firmy i regionu, na terenie którego prowadzi działalność.