Zwyczajnie Aktywni: III edycja konkursu na projekt aktywizacji zawodowej chorych przewlekle

Na choroby autoimmunologiczne często cierpią ludzie młodzi, którzy stoją przed wyborem drogi zawodowej. Bez odpowiedniego wsparcia skazani są często na wykluczenie z życia zawodowego i społecznego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zwyczajnie Aktywni: III edycja konkursu na projekt aktywizacji zawodowej chorych przewlekle

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

2 cze 2015 10:51


Do końca czerwca można zgłaszać projekty w III edycji konkursu "Zwyczajnie Aktywni" na projekt aktywizacji osób z chorobami autoimmunologicznymi o podłożu zapalnym i chorych na WZW C - poinformowali organizatorzy projektu o tej samej nazwie.

Celem tej inicjatywy jest zwiększenie szans osób przewlekle chorych na rynku pracy oraz przeciwdziałanie ich wykluczeniu społecznemu.

Uproszczone warunki udziału w konkursie

Tegoroczna edycja konkursu różni się od pozostałych tym, że oprócz organizacji reprezentujących pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi o podłożu zapalnym (jak łuszczyca, reumatoidalne zapalenie stawów czy nieswoiste zapalenie jelita), mogą się do niej zgłaszać także organizacje wspierające osoby cierpiące na wirusowe zapalenie wątroby typu C (WZW C). Uproszczone zostały też warunki udziału w konkursie - po raz pierwszy zgłoszenia do niego będą przyjmowane on-line. Na przygotowanie projektów organizacje mają czas do 30 czerwca br.

Na choroby autoimmunologiczne często cierpią ludzie młodzi, którzy stoją przed wyborem drogi zawodowej. Bez odpowiedniego wsparcia skazani są często na wykluczenie z życia zawodowego i społecznego, przypominają organizatorzy konkursu.

"Przewlekła choroba często wyklucza młodych ludzi z życia zawodowego i społecznego, co znacząco wpływa na jakość ich funkcjonowania. Niestety, mimo wielu kampanii realizowanych na rzecz zatrudnienia chorych, nadal mamy wiele do zrobienia. (...) Osoby zmagające się z chorobą postrzegane są często jako mniej efektywni pracownicy, przysparzający kłopotów - to nieuprawniony stereotyp. Osoby chore mogą być świetnymi pracownikami, potrzebne jest jednak wzajemne zrozumienie między zatrudnionym i pracodawcą" - powiedziała PAP dr Małgorzata Mossakowska z Towarzystwa "J-elita", które pomaga osobom z nieswoistymi zapaleniami jelita (NZJ).

Praca zdalna szansą dla chorych przewlekle

Jak dodała, pacjenci często podkreślają na przykład, że ważnym czynnikiem umożliwiającym i podtrzymującym ich aktywność zawodową jest możliwość wykonywania części obowiązków zdalnie - w ramach tzw. pracy na odległość, a także elastyczne godziny pracy.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.