Związkowcy zarzucają dyrektorowi szpitala niegospodarność

Związkowcy ze Szpitala Specjalistycznego im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej złożyli zawiadomienie do prokuratury na dyrektora szpitala. Zarzucają mu m.in. niegospodarność.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Związkowcy zarzucają dyrektorowi szpitala niegospodarność

PODZIEL SIĘ


Autor: Onet.pl, KR/Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

19 gru 2013 16:54


Jak podaje onet.pl, w zawiadomieniu przesłanym do Prokuratury Okręgowej w Katowicach związkowcy piszą, że dyrektor nadużywa udzielonych mu uprawnień i nie dopełnia obowiązków ciążących na nim - działając tym samym na szkodę szpitala.

Związkowcy sporządzili także dokument: "Informacja dotycząca Jednoosobowego Zarządzania Szpitalem Specjalistycznym im. Sz. Starkiewicza", z którym zapoznali władze miasta.

W zawiadomieniu do prokuratury związakowcy wskazują, że do najbardziej rażących zaniedbań ze strony dyrekcji miało dojść w sprawach dotyczących organizowania i prowadzenia inwestycji - Zagłębiowskie Centrum Onkologii. Dotyczą one m.in. wyboru kancelarii prawnej odpowiedzialnej za nadzór prawny nad procedurami dotyczącymi wyboru ofert oraz zakupu sprzętu.

Bartosz Matylewicz, rzecznik Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, informuje portal rynekzdrowia.pl, że informacje o uwagach jednego ze związków zawodowych dotyczących dyrektora szpitala dotarły do urzędu w pierwszej połowie listopada br.

- W odpowiedzi prezydent powołał zespół, który od 20 listopada prowadzi w szpitalu im. Sz. Starkiewicza kontrolę m.in. z zakresu zarządzania i wydatków. Wyniki kontroli powinny być znane pod koniec stycznia 2014 r. Dopiero po zapoznaniu się z nimi podejmowane będą ewentualne dalsze decyzje w tej sprawie - zaznacza Bartosz Matylewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.