Zostań panem grudnia. Zapozuj do kalendarza w szczytnym celu

Fundacja OnkoCafe poszukuje ochotnika, który zostanie 12 miesiącem i zapozuje wraz z 11 crossfitowcami. To element kampanii "BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa"
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zostań panem grudnia. Zapozuj do kalendarza w szczytnym celu

PODZIEL SIĘ


Autor: aw/PAP

27 lip 2017 17:55


• - Kalendarz oprócz pokazywania piękna ludzkiego ciała, symbolizuje przede wszystkim siłę i odwagę - tak o projekcie charytatywnym mówi Jakub Popławski.

 

• Kampania fundacji w szczególny sposób skierowana jest do mężczyzn - mężów, partnerów, ojców, synów - dla których zdrowie bliskich im kobiet jest kwestią priorytetową.

• Właśnie rusza nabór do limitowanej wersji kalendarza na 2018 rok. Nabór potrwa do 5 sierpnia. 

 

Jak przekonuje Anna Kupiecka, prezes Fundacji OnkoCafe - Razem Lepiej, zdiagnozowanie raka piersi dla każdej kobiety to trudne doświadczenie.

"Szczególnie wtedy, kiedy nowotwór wykrywany jest w zaawansowanym stadium" - dodaje. Okazuje się, że z chorobą zmaga się nie tylko kobieta, ale również cała rodzina i bliscy. "Stąd kampania fundacji w szczególny sposób skierowana jest do mężczyzn - mężów, partnerów, ojców, synów - dla których zdrowie bliskich im kobiet jest kwestią priorytetową. Chcemy uświadamiać, jak ważne jest wsparcie kobiety w obszarze raka piersi - od profilaktyki, przez chorobę nowotworową na każdym jej etapie" - mówi Kupiecka.

Nieodłącznym elementem kampanii "BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa" i jednym ze sposobów oraz przykładów wsparcia kobiet zmagających się z chorobą jest charytatywny kalendarz "Power of Community". "Oprócz pokazywania piękna ludzkiego ciała, symbolizuje on przede wszystkim siłę i odwagę - ma przypominać, że zawsze warto podejmować działania i swoją postawą budować innych" - tłumaczy Jakub Popławski, twórca kalendarza.

"BreastFit to sztuka badania piersi, ale też sztuka rozmowy na temat raka piersi. Nawiązuje do popularnej dyscypliny sportu - crossfitu, rodzaju treningu i pewnej filozofii samodyscypliny, hartowania ducha i ciała, codziennej walki ze słabościami. Mądre wsparcie - to motywacja do profilaktyki, która wymaga żelaznej konsekwencji, tak samo jak uprawianie crossfitu. Ale mądre wsparcie to też wiedza, jak mogę pomóc bliskiej mi kobiecie, gdy dotknie nas choroba nowotworowa. Tej wiedzy dotychczas brakowało i nią chcemy się dzielić" - mówi Popławski.

Właśnie rusza nabór do limitowanej wersji kalendarza na 2018 rok. Co ciekawe, po raz pierwszy udział w nim - oprócz 11 crossfitowców - weźmie zwycięzca ogólnopolskiego konkursu. Nabór potrwa do 5 sierpnia. Środki z dochodu z kalendarza przeznaczone zostaną na pomoc kobietom z zaawansowanym rakiem piersi i ich bliskim.

Jak przekonuje Kupiecka, w poprzednich edycjach kalendarza wystąpiło wielu fantastycznych mężczyzn, którym idea jest bliska. "To właśnie ich wyraz wsparcia, troski i solidarności w chorobie" - kwituje. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.