Zniknie zawód technika farmaceutycznego?

Wszystko wskazuje na to, że zawód technika farmaceutycznego będzie zlikwidowany.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zniknie zawód technika farmaceutycznego?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Puls Biznesu

24 lip 2014 8:11


Ma się tak stać na życzenie Ministerstwa Zdrowia, Naczelnej Izby Aptekarskiej, Naczelnej Rady Lekarskiej, Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego oraz wydziałów farmacji wyższych uczelni medycznych. Jeśli projektowana przez ministra edukacji nowelizacja rozporządzenia w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego wejdzie w życie, rekrutacja na rok 2016/2017 do szkół kształcących techników farmaceutycznych się nie odbędzie - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Czytaj też: Kształcenie w zawodzie technika farmaceutycznego niepotrzebne?

Przeciwko temu protestują cytowani przez gazetę przedsiębiorcy branży farmaceutycznej i zrzeszające ich organizacje. Ich zdaniem apteki bez techników sobie nie poradzą.

Ponadto nowe przepisy dotkną szkoły kształcące techników farmaceutycznych. Jest takich placówek ok. 200, a szczególnie zagrożone są te, które wyłącznie kształcą w tym zawodzie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Gosia Molenda 2014-08-28 01:33:24

8 sierpnia Minister Oświaty podpisał rozporządzeni. W roku 2016/2017 będzie ostatni nabór do szkół dla techników farmaceutycznych. Przyjęte zostało stanowisko i argumentacja Rady Aptekarskiej i środowisk akademickich. Nikt jednak nie zapytał Związków Zawodowych Techników Farmacji RP, którzy najpełniej potrafią ocenić stan rzeczy,