Zamknięto ponad 100 hurtowni i aptek

- W wyniku zdecydowanych działań inspekcji farmaceutycznej, która wypowiedziała wojnę nielegalnemu eksportowi leków, zamknięto ponad 100 hurtowni i aptek. Niektóre z nich prowadziły podwójną księgowość.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zamknięto ponad 100 hurtowni i aptek

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Puls Biznesu

21 lip 2014 8:16


Chodzi o przerwanie procederu, w wyniku którego nawet co trzeci farmaceutyk przeznaczony na polski rynek trafia za granicę, w znacznej części w sposób nielegalny. Apteki, zamiast pacjentom, sprzedawały leki hurtowni, a ta wysyłała je za granicę - informuje "Puls Biznesu".

Dlatego Główny Inspektorat Farmaceutyczny (GIF), wspólnie z policja, prokuraturą, urzędami kontroli skarbowej, a nawet samorządowcami przeprowadził ponad 4 tys. kontroli hurtowni i aptek. Okazało się, że blisko co dziesiąta brała udział w nielegalnym procederze.

Od 2009 r. inspekcja odebrała zezwolenia 42 hurtowniom, a w przypadku kolejnych 10 toczą się postępowania. Ponadto inspektorzy wojewódzcy cofnęli zezwolenia ok. 70 aptekom, a ponad 400 nakazano dostosować się do obowiązujących przepisów.

Ponadto dzięki współpracy z izbami skarbowymi zauważono, że apteki biorące udział w tym procederze prowadziły podwójna księgowość - jedną niepełną dla GIF, drugą - dla urzędów skarbowych.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.