Zamiar odwołania szefa śląskiego oddziału NFZ i dwie kontrole

Dwie kontrole - Ministerstwa Zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia - rozpoczęły się w śląskim oddziale NFZ. Pełniący obowiązki prezesa NFZ Marcin Pakulski zwrócił się do rady śląskiego oddziału o opinię ws. odwołania jego dyrektora Grzegorza Nowaka.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zamiar odwołania szefa śląskiego oddziału NFZ i dwie kontrole

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

5 lut 2014 20:19


Poinformowali o tym w środę rzecznicy centrali NFZ i jego śląskiego oddziału. "Skontrolowany zostanie zarówno proces kontraktowania, jak i rozwiązania umowy ze szpitalem EuroMedic, również pod kątem zabezpieczenia pacjentów" - powiedział PAP rzecznik NFZ Andrzej Troszyński.

Poinformował też, że prezes Pakulski zwrócił się do Rady Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ o opinię w sprawie odwołania Grzegorza Nowaka ze stanowiska dyrektora oddziału.

"Zgodnie z ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, prezes Funduszu powołuje i odwołuje dyrektora oddziału wojewódzkiego po zasięgnięciu opinii rady oddziału wojewódzkiego" - wyjaśnił.

"Uzasadnieniem planów odwołania dyrektora Nowaka jest negatywna ocena zarządzania pracami śląskiego oddziału" - powiedział Troszyński. Dodał, że przemawia za tym również potrzeba "uporządkowania sytuacji". Powodem tych decyzji jest sprawa rozwiązania umowy z prywatnym szpitalem EuroMedic Medical Center w Katowicach.

Pod koniec września dyrektor śląskiego oddziału NFZ Grzegorz Nowak wypowiedział szpitalowi część umowy w zakresie: kardiologii, chirurgii ogólnej, naczyniowej, kardiochirurgii oraz ortopedii i traumatologii narządów ruchu. Nadal obowiązuje umowa na izbę przyjęć i okulistykę. Pierwotnie kontrakt miał wygasnąć z końcem grudnia.

Po protestach pracowników, którzy okupowali siedzibę śląskiego oddziału NFZ, okres wypowiedzenia wydłużono do końca stycznia. Centrala NFZ nie przyjęła zażalenia EuroMedic na decyzję o wypowiedzeniu umowy na świadczenie usług medycznych. Szpital ponownie się odwołał, wnioskując jednocześnie o przedłużenie okresu wypowiedzenia.

W piątek decyzję o przedłużeniu okresu wypowiedzenia do końca lutego podjął pod nieobecność przebywającego na urlopie dyrektora Nowaka ówczesny wicedyrektor ds. medycznych Grzegorz Zagórny. We wtorek Nowak odwołał Zagórnego w trybie dyscyplinarnym. Jako powód podał przekroczenie uprawnień przy podpisaniu kolejnego przedłużenia wypowiedzenia.
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.