Załoga szpitala poskarżyła się na dyrektorkę. Efekt? Odwołanie

Zarząd powiatu olsztyńskiego zdecydował w piątek o odwołaniu ze stanowiska dyrektorki szpitala w Dobrym Mieście. Decyzję uzasadniono "utratą zaufania co do możliwości kierowania zespołem ludzkim". Na dyrektorkę poskarżyła się staroście załoga szpitala.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Załoga szpitala poskarżyła się na dyrektorkę. Efekt? Odwołanie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

31 sty 2014 19:01


W oświadczeniu zarządu powiatu olsztyńskiego podano, że decyzję podjęto po zasięgnięciu opinii rady społecznej dobromiejskiego szpitala. "Przyczyną odwołania była utrata zaufania co do możliwości kierowania zespołem ludzkim przez panią dyrektor" - napisano w komunikacie i dodano, że umowa pracy z dyrektorką zostanie rozwiązana z zachowaniem 3-miesięcznego wypowiedzenia.

Przed kilkoma tygodniami na dyrektorkę szpitala poskarżyła się olsztyńskiemu staroście załoga szpitala. Wskazywano m.in., że pani dyrektor nazbyt tnie koszty (miała m.in. nakazywać zabieranie z pojemników mydła w płynie i papierowych ręczników dla pacjentów) i źle odnosi się do załogi. Po tych informacjach starosta wysłał dyrektorkę na urlop i wszczęto w szpitalu kontrolę. Jej wyników starostwo nie ujawniło.

Dyrektorka szpitala Maria Mielniczek powiedziała PAP, że przyjmuje do wiadomości decyzję zarządu powiatu i podkreśliła, że się do niej dostosuje. "Pracowałam w tym szpitalu 8 lat, poświęcałam się pracy, spędzałam w niej także swój prywatny czas. Nie podzielam stanowiska zarządu co do oceny mojej pracy, ale zarząd mnie powołał i ma mnie prawo odwołać" - powiedziała Mielniczek.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.