RynekSeniora.pl

Za kilka lat może zabraknąć pielęgniarek?

0 0
Za kilka lat może zabraknąć pielęgniarek?
Średnia wieku pielęgniarek w Zachodniopomorskiem wynosi już ponad 48 lat (fot.archiwum)

Pielęgniarek jest za mało, są nadmiernie obciążone obowiązkami. To niebezpieczne zarówno dla osób wykonujących ten zawód jak i dla pacjentów.

Społeczeństwo jest coraz starsze. Wymaga coraz więcej opieki, także pielęgniarek. W najbliższych latach może okazać się, że nie ma kto jej zapewnić - mówi na łamach szczecińskiej „Gazety Wyborczej” Maria Matusiak, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Szczecinie.

22 kwietnia kilkadziesiąt pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych z woj. zachodniopomorskiego protestowało przed Urzędem Wojewódzkim w Szczecinie.

Małgorzata Szymankiewicz, przewodnicząca OZZ Pielęgniarek i Położnych w Zachodniopomorskiem wyliczała żądania pielęgniarek: określenie niezbędnej liczby pielęgniarek podczas kontraktowania usług przez NFZ, zmniejszenie obciążenia pracą, wzrost wynagrodzeń, by powstrzymać emigrację zarobkową ich grupy zawodowej i zabezpieczenie czasu pracy przez umowę o pracę.

Protestujący argumentowali: pielęgniarek jest ich za mało, są nadmiernie obciążone obowiązkami. To niebezpieczne i dla osób wykonujących ten zawód, i dla pacjentów.

Maria Matusiak: - Co roku w okręgu szczecińskim na emeryturę odchodzi 200 osób z zawodu, a przybywa tylko 40-50 nowych - mówiła.

Małgorzata Szymankiewicz poinformowała z kolei, że średnia wieku pielęgniarek w Zachodniopomorskiem wynosi już ponad 48 lat.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.