Wzrosła liczba rezydentur na onkologii, geriatrii i pediatrii

W sesji wiosennej przygotowano 1612 miejsc rezydenckich dla lekarzy, którzy rozpoczną specjalizację. Ponad 60 proc. ogólnej liczby rezydentur zostało przyznanych w tzw. priorytetowych dziedzinach medycyny, w tym m.in na geriatrię i inne dziedziny związane z opieką nad seniorami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wzrosła liczba rezydentur na onkologii, geriatrii i pediatrii

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekSeniora.pl

RynekSeniora.pl

16 lut 2015 12:29


W porównaniu z postępowaniem wiosennym w 2014 r. liczba rezydentur wzrosła ponad trzykrotnie.

Według Ministerstwa Zdrowia "to ważny krok do zapewnienia Polakom lepszego dostępu do pomocy lekarskiej i realizacji zapowiedzi zwiększenia środków na kształcenie młodych lekarzy, wygłoszonej przez premier Ewę Kopacz podczas expose. Zgodnie z zapowiedzią premier Kopacz w br. zostanie przyznanych ogółem o 3527 rezydentur więcej niż w roku ubiegłym."

To oznacza, że w całym roku 2015 w systemie rezydenckim rozpocznie kształcenie ponad 6,5 tysiąca lekarzy.

W dziedzinach związanych z opieką nad seniorami (takich jak geriatria, reumatologia, ortopedia i traumatologia narządu ruchu, diabetologia, rehabilitacja medyczna) minister przyznał 254 rezydentury.

Resortowe priorytety

- Liczbę rezydentur zwiększono przede wszystkim w obszarach medycyny uznanych za kluczowe przez resort i związanych z wprowadzanymi zmianami: w onkologii, geriatrii, pediatrii i szeroko rozumianym zdrowiu publicznym - zaznaczył 9 lutego br. podczas konferencji prasowej minister Bartosz Arłukowicz.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.