Wrocław, szpital im. Falkiewicza: Zabraknie ginekologów? Kolejni lekarze odchodzą

12 ginekologów Szpitala Specjalistycznego im. Falkiewicza we Wrocławiu złożyło wypowiedzenie z pracy. - W tych warunkach i za te pieniądze nie da się pracować - mówią.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wrocław, szpital im. Falkiewicza: Zabraknie ginekologów? Kolejni lekarze odchodzą

PODZIEL SIĘ


Autor: rynekzdrowia.pl

www.rynekzdrowia.pl

15 gru 2014 8:43


Dyrektor nie chce się zgodzić na ich odejście, ale lekarze zapowiadają, że i tak się zwolnią.

Wcześniej napisali dramatyczny list otwarty do marszałka województwa dolnośląskiego. Podpisało go kilkunastu lekarzy z oddziału ginekologii i położnictwa oraz oddziału neonatologii szpitala na Brochowie. Także ordynator i zastępca ordynatora oddziału.

Czytaj też: Jacek Buczek, były policjant dyrektorem szpitala w Chełmie

Pracownicy skarżą się w liście m.in. na niedobory kadrowe, niskie płace, zaniedbane pomieszczenia, prowizorycznie naprawiane lampy na salach operacyjnych i temperaturę, która w pomieszczeniach sięga latem 30 stopni Celsjusza.

12 z podpisanych pod listem lekarzy ginekologów, których w szpitalu jest w sumie 16, spotkało się w piątek (12 grudnia) z dyrektorem placówki, by rozwiązać umowy o pracę. Chcieli to zrobić za porozumieniem stron i odejść ze szpitala z końcem roku.

Czytaj też: Radomscy radiolodzy złożyli wypowiedzenia, szpital ogłasza konkurs

Dyrektor szpitala Janusz Wróbel mówi, że nie mógł się zgodzić na takie odejście, bo to przecież to prawie wszyscy lekarze oddziału. Twierdzi, że lekarzom - jego zdaniem - chodzi wyłącznie o podwyżki. Obecnie zarabiają 3650 zł miesięcznie, a żądają podwyżki do 5700 zł.

Lekarze mówią, że w ostatnim czasie zwolniło się już pięciu ich kolegów lekarzy. Podkreślają, że stają się przez to niewydolni. Coraz trudniej jest ułożyć grafik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.