Wrocław: jest porozumienie w szpitalu im. Falkiewicza - lekarze nie odejdą?

Ginekolodzy i neonatolodzy ze Szpitala Specjalistycznego im. A. Falkiewicza we Wrocławiu zawarli porozumienie z dyrektorem. Co z niego wynika?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wrocław: jest porozumienie w szpitalu im. Falkiewicza - lekarze nie odejdą?

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl/Gazeta Wrocławska

www.rynekzdrowia.pl

16 gru 2014 9:49


W końcu minionego tygodnia (12 grudnia br.) sytuacja w lecznicy wyglądała dramatycznie. Powodem było złożenie wypowiedzeń przez dwudziestu lekarzy z oddziałów ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego.

Czytaj też: Wrocław, szpital im. Falkiewicza: Zabraknie ginekologów? Kolejni lekarze odchodzą

Wcześniej ginekolodzy i neonatolodzy napisali list otwarty do marszałka, w którym opisali fatalne warunki, w jakich muszą pracować i w jakich przebywają ich pacjenci - informuje "Gazeta Wrocławska".

Marszałek przyznał, że w piśmie są postawione poważne zarzuty i dlatego - zanim odniesie się do tej sprawy - chcą ją dokładnie przeanalizować. Prawdopodobnie we wtorek (16 grudnia br.) wydane zostanie stosowne oświadczenie.

Czytaj też: Lekarze z dodatkowymi przywilejami. Dostaną podwójne becikowe

Tymczasem lekarze, którzy zarzucali m.in. dyrektorowi szpitala Januszowi Wróblowi, że bagatelizuje problem, doszli z nim w poniedziałek (15 grudnia br.) do porozumienia. Postanowili jednak, że o ustaleniach poinformują we wtorek na piśmie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.