Wielka Brytania: Przemęczeni lekarze-stażyści częstymi sprawcami wypadków

Ponad połowa anestezjologów-stażystów w brytyjskich szpitalach miała wypadek lub była blisko wypadku w czasie powrotu do domu po nocnym dyżurze w szpitalu. Powód? Brak snu i ogólne zmęczenie - wynika z badania, którego wyniki publikuje "The Guardian".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wielka Brytania: Przemęczeni lekarze-stażyści częstymi sprawcami wypadków

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl

www.rynekzdrowia.pl

14 lip 2017 20:43


Niemal wszyscy lekarze-stażyści, którzy przyznali się do udziału w wypadkach przyznali, że wina leżała po ich stronie, a przyczyną kolizji było skrajne wyczerpanie.

Jak informuje Rzeczpospolita, 84 proc. ankietowanych przyznało, że zdarza się, iż są zbyt zmęczeni, by wracać do domu po nocnej zmianie. 90 proc. sięga po napoje na bazie kofeiny, by nie zasnąć w czasie nocnej zmiany.

72 proc. przyznaje, że zmęczenie pracą odbiło się negatywnie na ich zdrowiu fizycznym, a 69 proc. odczuwa z tego powodu psychiczne dolegliwości. W przypadku 66 proc. ankietowanych zmęczenie było powodem kłopotów w związkach. Z kolei 53 proc. przyznaje, że zmęczenie wpływało na ich zdolność do wykonywania swoich obowiązków.

Standardowa długość nocnej zmiany lekarza-stażysty w Wielkiej Brytanii wynosi 12,5 godziny. 17 proc. respondentów przyznaje, że nie jest w stanie w tym czasie poświęcić na drzemkę nawet 30 minut.

Czytaj więcej tutaj. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.