www.rynekzdrowia.pl

Więcej nauczycieli na urlopach zdrowotnych

0 0
Więcej nauczycieli na urlopach zdrowotnych

W roku szkolnym 2011/12 takich pedagogów z Lublina było już 344, rok wcześniej - 329. Dla Urzędu Miasta, który taki urlop finansuje, oznacza to większe koszty.

Za rok 2011/12 kwota wydana na ten cel wyniosła ok. 8,4 mln zł. To o ponad 1,2 mln zł więcej niż za rok szkolny 2010/11.

Jak tłumaczą nauczyciele, powody korzystania z płatnej przerwy w pracy są różne. Może to być ciężka choroba lub wypadek. Bywa też tak, że nauczyciele umawiają się między sobą, żeby przetrwać niż demograficzny. Ktoś jest na urlopie, dzięki czemu w szkole jest zajęcie dla pozostałych - mówią Dziennikowi Wschodniemu.

Z kolei Ewa Dumkiewicz-Sprawka dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania w lubelskim Urzędzie Miasta uważa, że coraz częstsze korzystanie z urlopów może być spowodowane zapowiedzią ministra edukacji narodowej.

Resort chce zmienić tryb i czas trwania urlopu. W ciągu całej kariery zawodowej nauczyciele będą mogli skorzystać z niego tylko przez rok, a nie jak obecnie przez trzy lata. Poza tym skorzystanie ze świadczenia ma być możliwe po przepracowaniu co najmniej 20 lat, a nie 7 jak jest obecnie.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.