Warszawa: dyrektor szpitala zrezygnowała ze stanowiska

Mirosława Rutkowska nie jest już dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. św. Anny w Warszawie. Po jej rezygnacji, do czasu ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora, placówką przy ul. Barskiej kierować będzie Radosław Skrzeczkowski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Warszawa: dyrektor szpitala zrezygnowała ze stanowiska

PODZIEL SIĘ


Autor: TVN24/Rynek Zdrowia

29 sty 2014 18:58


Jak wyjaśniała Marta Milewska, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego, zmiany personalne przy Barskiej podyktowane były trudną sytuacją finansową placówki i brakami kadrowymi, które ujawniły się w ostatnim czasie.

Szpital nie był w stanie w oparciu o środki, które otrzymuje z NFZ, prowadzić tak szerokiej działalności leczniczej i sprostać jednocześnie oczekiwaniom finansowym lekarzy

Urzędnicy rozważają także ograniczenie zakresu działalności szpitala i skupieniu się na specjalizacji urazowo-ortopedycznej z rozwiniętą rehabilitacją. Z uwagi na brak lekarzy, w miejsce Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w szpitalu funkcjonuje izba przyjęć, do której również będą mogły przyjeżdżać karetki. Już 7 stycznia wojewoda mazowiecki wstrzymał transportowanie pacjentów do szpitala przy ul. Barskiej przez zespoły ratownictwa medycznego. Taka decyzja została podjęta, bo brakowało obsady radiologów i lekarzy szpitalnego oddziału ratunkowego.

Szpital będzie się także starał odzyskać od NFZ pieniądze za nadwykonania, które za zeszły rok wynoszą 4,3 mln zł. O kolejne 7 mln zł nadwykonań placówka walczy z NFZ w sądzie.

Więcej:  tvnwarszawa.tvn24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

pracownik 2014-01-29 20:08:06

"brakami kadrowymi, które ujawniły się w ostatnim czasie" = nie podpisaniem umowy z radiologami "Z uwagi na brak lekarzy, w miejsce Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w szpitalu funkcjonuje izba przyjęć" = nie zapewnienie zgodnego z prawem zaplecza diagnostycznego