Warszawa, dentysta: Dentyści będą leczyć zęby bezdomnym za darmo

• Stowarzyszenie Lekarzy Nadziei prowadzi przychodnię dla bezdomnych na warszawskiej Woli.
• Przychodnia finansowana jest przez Urząd Miasta Warszawy oraz Mazowiecki Urząd Wojewódzki.


REKLAMA


Puls HR Puls HR

Warszawa, dentysta: Dentyści będą leczyć zęby bezdomnym za darmo

PODZIEL SIĘ


Autor: Infodent24.pl/AT

www.infodent24.pl

21 kwi 2016 9:11


Przychodnia nie posiada żadnej umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Finansowana jest przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy oraz Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Pozostałe środki pochodzą od darczyńców. Personel to sami wolontariusze. Placówka funkcjonuje w starych kontenerach połączonych w jeden nieduży, parterowy budynek. Luksusów zatem nie ma, ale nie chodzi o to, żeby było pięknie i kolorowo ale o to, żeby skutecznie pomagać.

Pacjenci przyjmowani są w odpowiednio przystosowanych gabinetach lekarskich. Na stu metrach kwadratowych bezdomni znajdują fachową pomoc, na którą jako nieubezpieczeni nie mieliby szans w innych placówkach. Mogą liczyć na pomoc internisty, kardiologa, pulmonologa, chirurga, psychologa, psychiatry i dermatologa.

Czytaj też: Czarna lista pacjentów: Dentyści na czołowym miejscu. Jest najwięcej skarg

Jest tu także gabinet stomatologiczny, w którym doktor Ewa Jankowska-Antczak, od 2002 r. czuwa nad kondycją uzębienia pacjentów. – Zawsze chciałam pomagać ludziom i doszłam do wniosku, że najlepiej będzie, jeśli będę pomagała robiąc to, co potrafię najlepiej.

Bezdomni w przychodni otrzymują pomoc nie tylko medyczną, ale często też teoretyczną. Mają możliwość uzyskania pomocy w znalezieniu miejsc noclegowych, wyrobieniu dokumentu tożsamości, czy uzyskaniu ubezpieczenia. Mogą również zaopatrzyć się w potrzebną odzież, czy obuwie.
Przychodnia jest zatem dla bezdomnych swojego rodzaju nadzieją na lepsze jutro. Szansą na polepszenie nie tylko stanu zdrowia ale i warunków życia.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.