W Świętokrzyskiem szpitale podkupują pediatrów

Nie ma kto leczyć małych pacjentów z województwa świętokrzyskiego. Dochodzi do zawieszania oddziałów pediatrycznych w szpitalach powiatowych. W Kielcach jest nieco lepiej, bo wielu rodziców decyduje się na leczenie dzieci prywatnie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Świętokrzyskiem szpitale podkupują pediatrów

PODZIEL SIĘ


Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

9 sty 2015 14:15


Starosta opatowski Bogusław Włodarczyk przyznaje, że szpital oferował 80 zł za godzinę pracy, a w przypadku pediatrów z kwalifikacjami do pełnienia funkcji ordynatora nawet 100 zł. Powiat gwarantuje też mieszkanie.

Ale to też na razie nie wystarcza. Szukali lekarzy w Rzeszowie, Tarnowie i Krakowie...

Podobne problemy jeszcze niedawno miała pediatria w sąsiednim powiecie ostrowieckim. Z powodu braku lekarzy szpitalny oddział zamknięto na kilka miesięcy. Mali pacjenci są tam leczeni od końca ubiegłego roku. W dużej mierze dzięki temu, że pracować tam zaczął jeden z pediatrów... z Opatowa.

W Polsce jest 14 tysięcy czynnych zawodowo pediatrów. To jedni z najstarszych lekarzy, w wielu województwach średnia wieku wynosi 60 lat. Natomiast młodzi lekarze nie chcą leczyć dzieci.

- To ciężka, odpowiedzialna praca, trzeba mieć powołanie. I finansowo nie jest tak opłacalna jak kardiologia czy dermatologia, bo nie można dorobić - ocenia Wojciech Przybylski, pediatra i dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Końskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.