W kraju pracuje 11 tys. ratowników medycznych

0 0
W kraju pracuje 11 tys. ratowników medycznych

W ciągu roku karetki wyjeżdżają do różnych zdarzeń ponad dwa miliony razy - poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister zdrowia Cezary Rzemek.

Odpowiadał on na pytania posłów Twojego Ruchu oraz Prawa i Sprawiedliwości, którzy pytali o funkcjonowanie systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Poinformował, że w najbliższym czasie do konsultacji zostanie skierowany projekt zmian w ustawie o państwowym ratownictwie medycznym. "Chcemy urealnić niektóre zapisy, jak również unowocześnić, jeżeli chodzi o możliwości udzielania pomocy przez ratowników medycznych na innych oddziałach" - powiedział Rzemek.

"W systemie ratownictwa medycznego jest ponad dwa miliony dwieście wyjazdów rocznie. Mamy pracujących ok. 11 tys. ratowników medycznych. Tyle wykazują jednostki, które zatrudniają poprzez wojewodów" - powiedział wiceminister zdrowia.

"Na dzień dzisiejszy jesteśmy zadowoleni ze stanu ratownictwa medycznego, natomiast wymaga uszczegółowienia, jeśli chodzi o system szkolenia, dokształcania się i to w zmianach ustawy będzie ujęte"
- dodał.

Wiceminister mówił także o transporcie medycznym. "Transport jest zawierany między dwoma niezależnymi podmiotami. Tym, który świadczy usługi zdrowotne, a tym, który ma transport medyczny, karetki. To od umów, jakie zawierają te podmioty, zależy jak te karetki szybko dojeżdżają do nich. Jest to transport międzyszpitalny. Minister zdrowia nie ma możliwości uregulowania w obecnym stanie, jaki ma być czas dojazdu karetek transportowych zawierany w umowach pomiędzy dwoma podmiotami prywatnymi" - podkreślił wiceszef MZ.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.