Ubezpieczenie zdrowotne nie może być powiązane z bezrobociem

Dr Jacek Męcina, sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej zaznacza, że istnieje międzyresortowa zgoda co do tego, że ubezpieczenie zdrowotne nie może być ściśle powiązane z bezrobociem.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ubezpieczenie zdrowotne nie może być powiązane z bezrobociem

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd Prasy/Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

29 lip 2013 11:32


Jego zdaniem, dla osiągnięcia pełnej efektywności pośrednictwa pracy niezbędne jest rozwiązanie problemu składki zdrowotnej, która musi być oddzielona od statusu bezrobotnego. Wówczas w urzędach będą rejestrowane jedynie osoby zainteresowane podjęciem pracy - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Jacek Męcina przypomina, że pewne ustalenia już są, ale nadal istnieją różnice zdań co do ostatecznych zapisów. Potrzebne są uzgodnienia na styku trzech ministerstw - pracy, zdrowia i finansów, doprecyzowania wymaga bowiem m.in. kwestia przepływów finansowych wynikających z takiej zmiany.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej podkreśla, że nowe rozwiązanie nie pozbawi nikogo ani świadczeń z ubezpieczenia zdrowotnego, ani pomocy ze strony urzędów pracy. Chodzi o to, aby zmiana ta weszła w życie łącznie z reformą urzędów pracy. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.