Tutaj pracują najlepsze położne

Zakończyła się I edycja kampanii społecznej ''Położna na medal'', której celem był wzrost świadomości położnych dot. nowoczesnych standardów opieki okołoporodowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tutaj pracują najlepsze położne

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl

www.rynekzdrowia.pl

22 sty 2015 15:31


W konkursie, który został przeprowadzony w ramach kampanii, na najlepszą położną w Polsce oddano 43 115 głosów, zgłoszono 705 położnych (najwięcej z województwa śląskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego).

Kryteria oceny położnej zostały przygotowane w oparciu o rekomendacje konsultanta krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego. Do udziału w konkursie zgłoszono zarówno położne, które prowadzą szkoły rodzenia, jak i te, które przyjmują porody czy pracują na oddziałach noworodkowych.

Najwięcej głosów - 9333, otrzymała i tym samym wygrała konkurs na najlepszą położną w Polsce położna z 11-letnim stażem Edyta Szumska z Wrocławia. II miejsce przypadło Halinie Biedroń z Nakła nad Notecią (8 368 głosów), a III miejsce Katarzynie Adamczyk z Pułtuska (8100 głosów).

Kampanię zorganizowała Akademia Malucha Alantan, pod patronatem Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, Polskiego Towarzystwa Położnych, Fundacji Rodzić po Ludzku i portalu edukacjapacjenta.pl. Kolejna edycja kampanii i konkursu startuje już w 1 kwietnia 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.