www.rynekzdrowia.pl

Technicy farmaceutyczni: skupimy się jakości kształcenia

0 0
Technicy farmaceutyczni: skupimy się jakości kształcenia

Sam fakt przesunięcia terminu wygaszania kształcenia uważamy za pewien sukces, bowiem pierwotnie była mowa o natychmiastowym zakończeniu kształcenia - komentuje decyzję MEN Dominik Żyro, prezes Związku Zawodowego Techników Farmaceutycznych Rzeczypospolitej Polskiej.

Minister Edukacji Narodowej podpisał 8 sierpnia rozporządzenie w sprawie zakończenia kształcenia w zawodzie technik farmaceutyczny w roku szkolnym 2018/2019.

Czytaj też: Los zawodu "technik farmaceutyczny" przesądzony

- Z drugiej jednak strony nie mamy przekonania, że podpisanie rozporządzenia to dobra decyzja. Doświadczenia z niektórych obszarów szkolnictwa zawodowego pokazują, że w kilkanaście lat po zakończeniu kształcenia na rynku zaczyna brakować specjalistów - mówi Dominik Żyro.

Czytaj też: Nieustannie poszukiwani specjaliści

Prezes Związku zrzeszającego techników farmaceutycznych zapowiada, że prace skoncentrują się teraz na podnoszeniu jakości kształcenia, by poziom nauczania w tym zawodzie był weryfikowany.

- Tego teraz brakuje, szczególnie jeśli chodzi o niektóre prywatne szkoły, pozbawione odpowiedniego wyposażenia. Inaczej sytuacja wygląda w szkołach publicznych, które zwykle są jednocześnie ośrodkami egzaminacyjnymi. Słuchacze mają zagwarantowaną odpowiednią jakość nauczania i możliwość praktycznych zajęć w dobrze wyposażonych pracowniach. Wystosowaliśmy do Ministerstwa Zdrowia pismo dotyczące zorganizowania grupy eksperckiej, która pochyli się nad opracowaniem standardów nauczania w zawodzie technika farmaceutycznego. Czekamy na odpowiedź - dodaje.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.