Świętokrzyskie: po kilku dniach pracy chcą odwołać dyrektora szpitala

Zarząd województwa zdecydował o zwróceniu się do rady społecznej szpitala w Czerwonej Górze (Świętokrzyskie) o opinię ws. rozwiązania stosunku pracy w trybie natychmiastowym z Przemysławem Westfalem, dyrektorem tej placówki, powołanym na stanowisko na początku kwietnia br.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Świętokrzyskie: po kilku dniach pracy chcą odwołać dyrektora szpitala

PODZIEL SIĘ


Autor: rynekzdrowia.pl/KR

www.rynekzdrowia.pl

12 kwi 2013 15:01


Jak informuje portal rynekzdrowia.pl Iwona Sinkiewicz-Potaczała, rzecznik marszałka województwa świętokrzyskiego, powodem jest rażące naruszenie obowiązków pracowniczych.

Decyzja, która zapadła na posiedzeniu w czwartek (11 kwietnia) wynika z uzyskania przez zarząd województwa świętokrzyskiego - już po dokonanym wyborze na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze - informacji, iż Przemysław Westfal nie ujawnił faktu pozostawania w stosunku pracy u innego pracodawcy - w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Sulejówku.

- Obecnie zarząd województwa czeka na opinię rady społecznej szpitala im. św. Rafała. Wicemarszałek Grzegorz Świercz rozmawiał telefonicznie z Przemysławem Westfalem. Rozmowa ta nie wpłynęła na zmianę podjętych kroków prawnych, zwłaszcza, że oprócz kwestii pozostawania w stosunku pracy z innym pracodawcą, wątpliwości zarządu województwa budzą też inne dokumenty - podaje rzecznik Sinkiewicz Potaczała.

O powołaniu Przemysława Westfala na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Świętego Rafała w Czerwonej Górze - zarząd województwa świętokrzyskiego zdecydował 3 kwietnia. Kandydatura ta została wskazana przez komisję konkursową spośród siedmiu osób, które ubiegały się o stanowisko szefa placówki w Czerwonej Górze.

Przemysław Westfal ma 33 lata, jest doktorem nauk medycznych - audiologiem i foniatrą. Dotychczas pracował w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, jako kierownik Zespołu Poradni Specjalistycznych - koordynator lecznictwa ambulatoryjnego - podano wówczas w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.