Strajk, szpital, wynagrodzenia: Kalendarium wydarzeń 13-17 czerwca

0 0
Strajk, szpital, wynagrodzenia: Kalendarium wydarzeń 13-17 czerwca
W czwartek (16 czerwca) w Zagłębiowskim Centrum Onkologii - Szpitalu Specjalistycznym im. Szymona Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej rozpocznie się bezterminowy strajk. (fot. pixabay)

Co przyniesie drugi tydzień czerwca na rynku pracy? Dowiemy się m.in. jakie było zatrudnienie i wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w maju oraz jakie są oczekiwania pracodawców i studentów w zakresie rekrutacji, staży i praktyk. Natomiast w czwartek (16 czerwca) w Zagłębiowskim Centrum Onkologii - Szpitalu Specjalistycznym im. Szymona Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej rozpocznie się bezterminowy strajk.

W poniedziałek (13 czerwca) w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim odbędzie się spotkanie w sprawie aktualnej sytuacji na rynku pracy oraz realizacji programu Rodzina 500 Plus. Udział w spotkaniu weźmie Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

W Olsztynie natomiast odbędzie się posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. W spotkaniu swój udział potwierdził Piotr Duda, przewodniczący Rady Dialogu Społecznego, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, który przedstawi dotychczasowe doświadczenia w zakresie funkcjonowania Rady Dialogu Społecznego oraz Wojewódzkich Rad Dialogu Społecznego, w tym ich finansowania oraz współpracy Rady Dialogu Społecznego z WRDS.

Od poniedziałku (13 czerwca) do czwartku (16 czerwca) w Siedzibie Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku będzie miała miejsce Konferencja Państw Stron Konwencji. Z polskiego ministerstwa pracy do Stanów Zjednoczonych na wydarzenie udadzą się Krzysztof Michałkiewicz, sekretarz stanu i Renata Szczęch, podsekretarz stanu.

We wtorek (14 czerwca) zbierze się zespół problemowy Rady Dialogu Społecznego ds. usług publicznych. Spotkaniu będzie przewodniczył Sławomir Broniarz. Jednym z tematów dyskusji będzie poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw.

Tego samego dnia w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbędzie się spotkanie z udziałem Stanisława Szweda, wiceministra w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej, dotyczące aktualnej sytuacji na rynku pracy i planowanych działaniach rządu w sprawie promocji zatrudnienia.

Również we wtorek (14 czerwca) wiceminister spotka się w Zielonej Górze z przedstawicielami „Solidarności”.

W drugim dnia tygodnia roboczego obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy. Polskie prawo przewiduje udogodnienia dla honorowych dawców krwi, m.in. dni wolne od pracy.

Więcej na ten temat czytajcie tutaj: Dni wolne od pracy i ulgi podatkowe dla osób oddających krew

W środę (15 czerwca) zbierze się sejmowa Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, która będzie rozpatrywać rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.